Задорого на Краківському? Купуйте в Америці!
На товарах із закордонних сайтів можна не лише зекономити, а й добряче заробити
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/398138/shoping-5bf038ba1c0f63f7d747229c30ca93ce.jpg)
Продавці на ринках скаржаться на погану торгівлю, мовляв, зубожілі українці не можуть собі дозволити обновки. Та ще одна причина, через яку покупців у реальних крамницях меншає, — популярність інтернет-магазинів. Адже в «неті» можна замовити все що хочеш, звідки хочеш, та ще й за менші гроші! Головне — хоч трохи розумітися на особливостях онлайн-шопінгу.
Не інструкція, а якась китайська грамота…
В українських інтернет-магазинах купувати зручніше: зрозуміла мова, легко повернути товар, який не підійшов. Зрештою, чимало сайтів пропонують післяплату, тобто можна розрахуватись уже під час отримання товару. Тут теж можна вполювати знижку, хоча загалом шопінг в українських онлайн-магазинах не такий вигідний. Значним чином через те, що багато наших магазинів просто перепродують придбане за кордоном. А половина товарів на ринках — асортимент китайських Аliexpress та Joom. То чому б не спробувати купити безпосередньо у них?
Для початку треба розуміти, що той же Аliexpress чи американський eBay — не інтернет-магазини, а лише торгові майданчики, де продавці виставляють свої товари. Тому одну й ту ж річ на «алі» можна знайти за суттєво різними цінами. Обов’язково треба дивитись рейтинги конкретного продавця та відгуки на обраний товар. Особливо цінне у відгуках — фото реального товару. Часто ці фото суттєво відрізняються від відфільтрованих зображень продавців. Саме за відгуками найлегше підібрати потрібний розмір (якщо йдеться про одяг). Якщо ви носите європейську М-ку, то на азійських сайтах це може бути і ХХL, тому одяг на таких майданчиках купувати ризиковано, натомість різні дрібниці для дому — вигідно. Скажімо, найпростіші дитячі ґумки для волосся, які у нас коштують 1−1,5 грн за штуку, з Китаю можна замовити менш як за долар за 100 штук. І це уже з доставкою.
Чимало речей пропонують придбати з безкоштовною доставкою. Насправді вона не безкоштовна, просто включена у вартість. Буває, та сама річ з «безкоштовною» доcтавкою обходиться дорожче, ніж товар, за доставку якого заплатити окремо.
Речі з азійських торгових майданчиків — переважно дешеві копії відомих брендів. Якщо хочете купити плаття, як у Вікторії Бекгем, за 10 доларів, маєте розуміти, що навіть на ідеальній фігурі дешева тканина так не сидітиме. Купуючи сумку чи черевики, пам’ятайте, що PU leather — не шкіра, а замінник. Якщо виберете російську мову, то при автоматичному перекладі оте PU втрачається, і в описі часто йде «шкіра». Тому краще опис товару дивитись англійською. Ще одна мовна халепа — інструкції товарів з азійських сайтів можуть бути лише ієрогліфами. Спробуй розберися, як його увімкнути чи куди намастити…
Якщо замовляти з Америки, то на всю компанію
Якщо ви прихильник конкретних брендів, можете спробувати замовляти товари в їхніх інтернет-магазинах. Служби доставки за останні кілька років настільки розвинули свою мережу, що доставити можуть що хочеш і звідки хочеш. Але часом доставка може коштувати більше, ніж сам товар.
Алгоритм придбання товарів на усіх сайтах однаковий: реєструєшся, вказуєш ім’я і контактні дані. І тут може бути облом: більшість європейських і американських сайтів хочуть адресу у своїй країні. Тобто якщо замовляєте на американському сайті Н&M, маєте вказати адресу у Штатах. А де її взяти? Виручать служби доставки. Обираєте ту, яка доставляє з потрібних вам країн за найкращим тарифом. Реєструєтесь у їхній системі, і тоді можете вказувати на сайті інтернет-магазину адресу складу вашого поштового сервісу у потрібній країні. Тоді сайт доставляє товар у межах своєї країни на склад, а вже звідти в Україну доставляє наша служба доставки.
Виглядає просто. Але вартість доставки з-за кордону коштує в середньому від п’яти доларів за кілограм (кожен наступний дешевше). І навіть якщо вага посилки буде меншою, то переважно беруть як за кілограм. Якщо товар делікатний і в дорозі може розбитись, то доставка (і додаткова упаковка) коштуватиме дорожче. Треба зважати на те, що чимало інтернет-магазинів можуть також брати плату за доставку до складу. Або вказувати, що доставка безкоштовна, але брати фіксовану плату за формування посилки. Тому умови доставки і оплати треба читати дуже уважно.
Навіть попри таку недешеву доставку, купувати на цих сайтах вигідно, якщо потрапляєте на розпродаж (sale&offers, outlet). Крім того, зареєстровані користувачі періодично отримують персональні промокоди на знижку. Якщо плануєте купувати багато, можна скористатись спеціальними сервісами, які продають промокоди. Скажімо, якщо плануєте купити на 100 євро, то вигідно, скажімо, за 10 євро купити промокод на 50%. Тоді економите 40 євро.
Ще один спосіб зекономити — збиратись компанією і купувати відразу на кілька осіб. Тоді вартість доставки можна розбити на кількох. Якщо ж такої компанії немає, можна звернутися до посередників. З огляду на те, що вони замовляють одночасно досить багато речей, доставка виходить недорого. Крім того, як постійні клієнти, вони мають знижки на доставку, промокоди. Тож навіть з їхніми комісійними (за свої послуги беруть переважно 10−20% від вартості покупки) виходить дешевше, аніж замовляти самостійно. Деякі служби доставки також беруть на себе посередницькі послуги, тож можна не замовляти самому, а лише скидати їм посилання на обраний товар.
Підприємливі українці незле заробляють на товарах, які виловлюють на інтернет-розпродажах. Переважно їх продають через групи у Facebook чи Instagram.
Не більше, ніж 100 євро за тиждень!
Купуючи товар з іноземних сайтів, треба пам’ятати, що з 1 липня цього року вартість товарів у посилці не може перевищувати 100 євро. Інакше доведеться сплатити мито і ПДВ. Раніше можна було замовляти на 150 євро. Тобто якщо вартість вашої посилки буде 150 євро, то за 50 євро доведеться сплатити 10% мита та 20% ПДВ, переплативши 15 євро. (Для фізичних осіб-підприємців безмитний ліміт залишається на рівні 150 євро).
Увага! Якщо зробите кілька дрібних замовлень на одному сайті впродовж кількох днів, то на складі служби доставки їх можуть об’єднати в одну посилку. Тож якщо зробили одне замовлення приблизно на 100 євро, зачекайте хоча б тиждень, аби зробити інше.