«Про продаж будівлі на вул. Короленка, 7, ми дізналися зі сайту OLX»
Онлайн-аукціон із продажу приміщення, на яке претендує Центр опіки сиріт, — 27 лютого. Стартова ціна близько 30 мільйонів гривень
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/384956/f-centr-opiki.jpg)
«Ми збираємо кошти, аби взяти участь в аукціоні з продажу будівлі на вул. Короленка, 7. Завдяки небайдужим українцям нам уже вдалося зібрати понад 190 тисяч грн., 2 тисячі доларів та 200 євро», — розповів журналісту «ВЗ» отець та голова «Центру опіки сиріт» Роман Прокопець. Онлайн-аукціон відбудеться 27 лютого. Стартова ціна будівлі — близько 30 мільйонів гривень.
«Оголошення про продаж цього приміщення ми побачили на сайті OLX, — каже Роман Прокопець. — До 2014 року в ньому функціонувала школа-інтернат № 2. Наш Центр опіки сиріт мав угоду про співпрацю зі школою-інтернатом, і цей договір не перерваний до сьогодні. Ми звернулися до обласної ради з листами, аби нам передали це приміщення у користування. Але обласна рада не пішла нам назустріч».
Попри те, що питання набуло широкого розголосу, а між обласною і міською радами виник черговий конфлікт, отець Роман Прокопець каже: «Ми впевнені, все буде добре. Центр опіки сиріт не повинен бути об’єктом протистояння, він має об’єднати усі сторони. Я особисто бачив, як одна родина пожертвувала тисячу доларів, інша — 900 доларів. Вони розповіли, що почули про нашу ініціативу, яка є дуже важливою, і вирішили долучитися. Хоча й відкладали кошти на особисті потреби».
Зі слів Романа Прокопця, скриньку для пожертв Центр опіки сиріт встановив у Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла. За словами отця, важлива кожна гривня, яку жертвують небайдужі. Головне, аби проекти, створені Центром опіки сиріт, мали майбутнє.
В. о. начальника управління майном спільної власності ЛОР Віктор Кусий розповів: «Якою є кількість учасників аукціону, нам невідомо. Над цим працює електронна система ProZorro. Дізнаємося про це за результатами аукціону. Усі учасники мають попередньо сплатити гарантійний внесок, 10% від загальної суми, та реєстраційний внесок (залежить від розміру мінімальної зарплати)».
Пан Кусий каже, до 2014 року в приміщенні на вул. Короленка, 7, функціонувала школа-інтернат № 2. Львівська міська рада була балансоутримувачем цього приміщення, а Львівська облрада — власником. «Коли школу розформували, Львівська міська рада і школа-інтернат звернулися до облради з листами, аби будівлю забрали з балансу ЛМР, оскільки її не мають за що утримувати. 2015 року будівлю передали на баланс комунального підприємства облради. Того ж року було перше рішення про приватизацію. Був оголошений конкурс, але у ньому ніхто не взяв участі. Потім були судові перипетії, які, по суті, нічим не завершилися. А згодом був ухвалений новий закон, у якому змінилася процедура приватизації таких будівель».
Жодна угода про співпрацю, каже Кусий, не може замінити угоди про оренду. «У такій угоді могла бути виключно обласна рада або управління майном спільної власності. А так вони (Центр опіки сиріт. — Авт.) там перебувають без жодних правових на те підстав. Львівська міська рада була балансоутримувачем цієї будівлі, але власність завжди була обласної ради», — каже Віктор Кусий.
Цікавлюся у чиновника — а раптом в аукціоні ніхто не візьме участі? Або ж буде лише один учасник — Центр опіки сиріт? «Тоді будемо вирішувати, чи ставити це приміщення на повторний аукціон. Або ж будемо думати, як далі його використовувати. Якщо Центр опіки сиріт зможе усі ці матеріальні речі потягнути і переможе в аукціоні, ми про це дізнаємося з його результатів. Ми впливу на цей процес не маємо».