Був програмістом, а став свічковим майстром
Іванофранківець Олег Ярема переобладнав гараж під міні-заводик і виливає пахучі декоровані свічки
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/383171/pr3.jpg)
Близько ста видів декорованих ароматизованих свічок презентує львів’янам і гостям нашого міста Олег Ярема з Івано-Франківська. Його будиночок на Різдвяному ярмарку у Львові — один із найпопулярніших.
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/01/pr_2.jpg)
Туристи купують різдвяні свічки у подарунок своїм рідним, аби передати їм тепло й радість святкового Львова. Гостя зі сходу країни, пані Наталія, придбала декоровані свічки у вигляді ялиночки, Миколайчика, сердечка та різдвяної іграшки. Є свічки у вигляді милих і симпатичних їжачків, білочок, сов, пташок щастя тощо. Пан Юрій купив у подарунок для своєї коханої свічки «Скандинавія» (в яскравих червоно-білих кольорах), на яких зображені олені, ялинки й сніжинки. Ірина та Олена завітали до Львова із Черкас. Приглянули у подарунок рідним ароматизовані свічки ручної роботи «Зима», неймовірно ніжні «Троянди» і «Лавандовий букетик». У кожну із цих свічок вмонтований діод, який підсвічуватиме їх, коли вони запалені.
Запитуємо у свічкового майстра про його роботи, скільки, як і де навчався. Олег Ярема каже, два з половиною роки тому полишив фах програміста і став свічковим майстром. У своєму особняку під Івано-Франківськом переобладнав гараж під міні-заводик, закупив необхідні матеріали, придбав по кілька форм різних видів свічок і почав їх відливати. А його партнерка Леся розмальовує та запаковує їх.
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/01/pr_1.jpg)
Виливати свічки Олег спочатку навчався по відео, але там детальної інструкції не було. Тож почав вчитися сам, розробив свою методику, щоб свічки виходили якісні, без бульбашок. Починав із кількох взірців саме різдвяних свічок. Зробив гіпсові форми, довгий час шукав «правильний» матеріал та його постачальників.
За день майстер може відлити 120−150 свічок. Каже, це мало, бо на великих виробництвах виготовляють до тисячі свічок на день. Тому в планах Олега — велике виробництво, на яке хоче перетворити свій міні-заводик, можливо, навіть найняти працівників і навчити їх цієї справи. Приклад такого виробництва бачив у Польщі. Там поблизу Вроцлава працює фабрика, яку вважають однією з найкращих у Європі з виготовлення декорованих свічок. У Польщі Олег консультувався й навчався у майстра з України (пан Іван уже понад десять років працює на тій фабриці). Вроцлавська фірма теж розпочиналася з двох робітників, а згодом переросла у велику фабрику, де зараз працюють 150 осіб.
Усі фото авторки