Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Ракетки VS екскаватор

Ініціативна група бореться за збереження тенісних кортів ДЮСШ «Спартаківець», на які накинув оком забудівельник-інвестор

На тенісних кортах ДЮСШ «Спартаківець» знову б’ють на сполох. Понеділок, 11 червня, розпочався для юних тенісистів неприємною несподіванкою: охорона… не пустила їх на корти. Діти стояли під воротами, бігали по проїжджій частині вулиці. Охоронці посилалися на табличку, яка ні сіло ні впало з’явилася на огорожі: «Корти використовуються виключно для занять ДЮСШ «Спартаківець» і стверджували, що дітям треба приходити тільки у час їхніх занять. Після втручання батьків, громадськості та журналістів дітей швиденько пропустили на територію.

Нагадаємо, юні вихованці ДЮСШ «Спартаківець», їхні батьки, тренери, громадськість та мешканці довколишніх будинків уже віддавна виступають проти «реконструкції» унікальних ґрунтових тенісних кортів на вулиці Мельника, 18 (що позаду спорткомплексу «Україна»). Уже відбулося декілька попереджувальних акцій протесту. Протестувальники вимагали від влади «не прикривати бізнес, який хоче забрати ласий шматок комунального майна та громадського простору».

Йдеться про наміри інвестора, а саме відомого львівського бізнесмена і депутата Львівської міськради Григорія Козловського, втілити проект реконструкції спорткомплексу. Його хочуть перетворити на елітний заклад. Проект передбачає перенесення кортів… на дах оновленого спорткомплексу, де влаштують спеціальне покриття, а також облаштування великого підземного паркінгу, двох тренувальних басейнів, дитячих спортсекцій тощо.

Ясна річ, при такому розкладі про доступність кортів для «широких дитячих мас» можна буде забути.

«Реконструкцію» підтримали сесія Львівської міськради і Федерація тенісу Львівщини. Аргументи банальні: спорткомплекс, мовляв, руйнується, він дотаційний, а новий проект дасть новий поштовх усій споруді та довколишній території. Натомість тренери і батьки стверджують, що це стане знищенням унікальних кортів, де готують олімпійський резерв і проводять міжнародні змагання. Це єдине місце, де діти за помірну плату можуть займатися спортом.

У Львові створена ініціативна група, яка бореться за збереження цього спортивного осередку.

Журналіст «ВЗ» вирушила на корти, аби з’ясувати, що там відбувається. Тренер з тенісу Василь Жирко розповів, що «реконструктори» змінили охоронців. Власне ця «свіжа» охорона перестала пропускати дітей. «Вони вимагають, щоб діти приходили „згідно із розкладом“, — каже пан Василь. — Раніше такої вимоги не було. Але це все зачіпки, тому що ми відмовилися дотерміново розірвати угоду на оренду, як цього хотілося „реконструкторам“. Маємо укладену угоду, дійсну до кінця грудня. Якби ми розірвали цю угоду, вони би вже тут будували. Тому вони почали нам по дрібницях вставляти палиці в колеса».

Надія Пантюшева, мама юної тенісистки Кіри (10 років), обурюється, що перед дітьми закрили ворота, і вони були змушені стояти перед входом. «Донька мріяла про теніс, і коли вона пішла в перший клас, ми її віддали сюди, — каже пані Надія. — Після цього дитина повністю перестала хворіти! Замість того, щоб сидіти в Інтернеті, — займається спортом, розвивається, рухається. Я готова її сюди водити і платити, можливо, й більше, лише заради того, щоб дитина була здорова. Але вона демонструє й успіхи — на останніх змаганнях виграла третє місце. Їй це подобається. Тренери тут чудові! У жодній європейській країні в дітей не забирають можливості зай матися спортом. А що у нас? Це нонсенс!».

Пан Микола, голова ОСББ, що у сусідньому будинку на вулиці Єфремова, розповів, що мешканці також зібрали підписи проти проведення тут будівельних робіт. Адже якщо тут піде важка техніка, буде котлован 10−15 метрів завглибшки з паркінгами, то будинок стане аварійним. На ньому вже зараз є загрозливі тріщини. Крім того постраждає екологія усього мікрорайону. Зокрема, на кортах є унікальна алея із 450 туй, яким понад сорок років. «Ми вже відправили наші звернення із підписами до Верховної Ради, у Генпрокуратуру, в Нацполіцію, — каже голова ОСББ. — Чекаємо відповіді про законність побудови цього комплексу. Крім того, вимагаємо проведення громадських слухань з цього питання».