“Жертв “уколів краси” більшає. Бо за голку беруться... перукарі і майстри манікюру”

Чи можна змусити горе-майстра виправити косметичний дефект? У 99% випадках — ні

До журналіста “ВЗ” звернулася 25-річна львів’янка Ольга, яка стала жертвою косметичної процедури — замість пухких уст отримала “перекошені” губи, а всередині верхньої (з внутрішнього боку) - міні-“горошини”. Дівчина давно мріяла збільшити губи, мовляв це модно і красиво. Подруги порадили кілька салонів краси, але там процедура збільшення губ коштує від 120 євро. Ользі не підійшла ціна, тож шукала в Інтернеті дешевші варіанти. Знайшла майстра, який збільшує губи філером за півтори тисячі гривень. Те, що майстер працює вдома, Ольгу не насторожило...

“Мені не давали місцеву анестезію, боліло жахливо, - каже дівчина. - Після процедури губи стали трохи більші, а наступного дня їх...перекосило. У верхній губі були маленькі “горошини”, які при стисканні поколювали. Звернулася до майстра, просила по-доброму вирішити питання — або компенсувати шкоду, або виправити дефект безкоштовно. Та горе-лікар навідріз відмовила. Мовляв, я перша, яка скаржиться на її “роботу”, порадила йти у клініку, де за процедуру здеруть “три шкури”. Пішла до естетиста в клініку. Заплатила за виправлення губ сто євро”.

Як розповіла “ВЗ” кандидат медичних наук, ін’єкціоніст контурної пластики Мирослава Новосільська, останніми роками в Україні побільшало “підвальних салонів краси” та некваліфікованих майстрів, які нівечать обличчя дівчат. “Мені часто самій доводилося виправляти наслідки чужої “роботи”, - каже пані Мирослава. - Чи можна змусити майстра виправити недолік? Усе залежить від конкретної ситуації. Якщо клієнт перед процедурою підписує згоду на ті чи інші маніпуляції, лікар дає чіткі поради, обов’язкові до виконання інструкції щодо після реабілітаційного періоду, а пацієнт усі ці речі ігнорує, то, відповідно, він за себе відповідає. Якщо лікар каже, що після процедури упродовж певного часу протипоказаний алкоголь, сауни, солярії, а клієнт наступного дня ніжиться на пляжі під сонцем і попиває коктейлі, то, на жаль, ризик негативних наслідків буде».

Дерматолог вищої категорії Жанна Приходько каже, що жертв “уколів краси” більшає, бо за голку беруться... перукарі і навіть майстри манікюру. “Побільшало спеціалізованих курсів, де за символічну плату (3-5 тисяч гривень) навчають, як колоти губи, як за допомогою гіалуронової кислоти омолодити обличчя чи, наприклад, вивести пігментні плями, - наголошує пані Жанна. - Навчання триває орієнтовно тиждень. На жаль, на ці курси йдуть ті, хто не має медичної освіти. Не дивно, що після таких курсів “за голку” беруться майстри, які ще вчора робили в салонах манікюр. Тож які можуть бути наслідки? Такі “майстри” насамперед не знають анатомії обличчя. Можуть вколоти не у той нерв (атрофія очного нерва), чи заблокувати якийсь м’яз. У деяких випадках може настати сліпота і навіть смерть».

Контурною пластикою, каже пані Жанна, не мають права займатися люди без медичної освіти. Це робота дерматологів. На такі процедури варто йти лише у спеціалізовані клініки, а лікар повинен мати ліцензію. Жанна Приходько наголошує: незважаючи на стаж та досвід, професійний лікар завжди телефонує клієнту наступного дня після процедури, цікавиться, чи все гаразд.

Експерти, які працюють в галузі естетичної косметології, в один голос кажуть: змусити горе-майстра виправити недолік майже нереально. Якщо він сумлінний і дорожить репутацією — виправить або бодай порадить колегу, який безкоштовно доведе все до ладу. Деякі недобросовісні горе-майстри, як правило, відфутболюють клієнтів. Мовляв, хочеш якісну процедуру — йди у спеціалізовану клініку, плати в касу, отримуй чек і коли щось — звертайся з документами до суду. Якщо “уколи краси” робили вдома чи у підвалі — тоді про яку компенсацію може бути мова?..

Схожі новини