Гостріть лижі не в Куршевель, а у Буковель!
Попит на гірськолижний відпочинок не впав. Але люди шукають дешевих варіантів
/wz.lviv.ua/images/news/2014/12/ec28e9401771fe939ebec94c90e8fab1.jpg)
Економічна криза, валютний колапс (долар та євро подорожчали удвічі) змушують українців “гострити лижі” не на дорогі курорти Італії, Франції, Австрії, а їхати до Болгарії, Словаччини, Польщі. Але насамперед — в українські Карпати! За найскромнішими підрахунками, цього року відпочинок на засніжених курортах витягне з гаманця 500 євро (враховуючи витрати на дорогу, “скіпас”, проживання в готелі чи апартаментах). Прокат спорядження — 8 євро за день, “скіпас” — 26-35 євро за день.
До Буковеля на Франківщині в лижний сезон не заростає “народна стежка”. Більшість відпочивальників бронює житло за 15-30 кілометрів від курорту, бо там утричі дешевше. Чотирнадцять днів відпочинку у Буковелі у високий туристичний сезон (крім 1-6 січня) — 3350 гривень, сім днів — 1890. Вартість “скіпасу” у Буковелі на сезон 2014-2015 роки: на п’ять днів — 1415 гривень, чотири дні — 1165, один день — 420, три години — 315, один підйом на витягу — 45, один підйом на мультиліфті — 22. Перевага Буковеля — не потрібно віз, можна доїхати власним транспортом. Зі Львова туди курсує чартерний автобус за 200 гривень.
Актуальні також гірськолижні тури до Польщі, зокрема до Закопаного та Криниці. Закопане — найвище місто Польщі, курорт, розташований на висоті 830 метрів над рівнем моря. Його називають “зимовою столицею Польщі”. Траси — прості і пологі, складні і круті, перепад висот — 930 метрів. Підйомник на Каспровий Верх обійдеться у 40 злотих.
У Криниці можна не лише зайнятися зимовими видами спорту, а й оздоровитися. Там лікувальний клімат, мінеральні води, цілющі грязі. На курорті діє система турнікетів з використанням магнітних карток. Вартість абонемента (“скіпасу”) на день — 95 злотих, на сім днів — близько 500 злотих.
Улітку — на море, взимку — на лижі. Це про Болгарію, яка цього року стала популярною серед гірськолижників. Головний плюс зимових курортів Болгарії — помірна ціна порівняно з альпійськими курортами. Гірськолижний курорт Боровець — найстарший у Болгарії, розташований на відстані 72 кілометрів від Софії і 126 кілометрів від Пловдива, на північних схилах гори Ріла. Одна з турфірм Львова пропонує автобусний тур до Боровця (виїзд з Чернівців). Шестиденний тур включає проживання у чотиризірковому готелі, катання на лижах — майже 5 тисяч гривень. Найдешевший тур у Банско — 132 євро.
На курорті Пампорово (на півдні Болгарії) більшість ділянок — пологі, на них можуть кататися на лижах діти, новачки й аматори. Не нудьгуватимуть сноубордисти, для яких підготовлені, зокрема, хаф-пайп і ділянки для фрірайду. В середньому тур на одну особу витягне з кишені 190 євро.
Одна з турфірм Львова пропонує тури в італійські Доломітові Альпи (гірськолижний регіон Селла Ронда) за 350 євро. Там 215 підйомників, 477 кілометрів засніжених трас. Семиденний тур включає екскурсійну програму по Угорщині та Італії. Для катання на лижах відведено лише три дні. Умови — одноразове харчування в готелях (сніданки).
Як розповіла “ВЗ” директор мережі туристичних агенцій “Поїхали з нами” Оксана Гутник, цього року попит на гірськолижні тури не впав, але люди шукають економних варіантів. Є попит на курорти Словаччини. Кататися на лижах у Румунії охочих майже немає, бо там начебто слабенька інфраструктура. Принаймні у Львові гірськолижні тури до Румунії бронюють одиниці. “Перевага словацьких курортів у тому, що туди недалеко їхати, — каже пані Оксана. — Зі Львова 380-450 кілометрів. Друге — словаки зараз видають довготермінові шенгенські візи. Третя перевага — відносно доступні ціни. Економтури на п’ять днів з проживанням у тризірковому готелі — 100-140 євро, для дітей — 99-130 євро. У цю суму входить доїзд автобусом, проживання в готелі, харчування (сніданки), послуги гіда, щоденний трансфер до підйомників (завозять і забирають). Абонемент на катання коштує 30 євро в день (чинний на будь-якій горі трьох популярних курортів).
Можна обрати автобусний чартер до курортів Словаччини — 30-35 євро в
один бік. Чимало туристів їдуть туди власним транспортом, але звертаються до турфірм, щоб забронювати їм готель на сім або три ночі (у тризіркових готелях — 65-130 євро, чотиризіркові готелі — 90-207 євро). Туристи не лише катаються у Словаччині на лижах, а й відвідують там термальні курорти. У готелях, де є аквапарки, термальні басейни, ціни вищі — 26-33 євро за ніч.
За словами Оксани Гутник, головні конкуренти словацьких курортів — Польща і Болгарія. В Австрії та Італії денні абонементи на катання — 35-40 євро в день. У французьких Альпах — 50 євро. “Лижні тури до Франції зараз бронюють вкрай рідко, бо вони найдорожчі, — наголошує власник турфірми. — Якщо тиждень відпочинку у Словаччині коштує 130 євро, то у Куршевелі — 1300 євро”.