Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Серед музейників – 37 осіб на одне місце!

Напередодні Дня працівників культури «ВЗ» з’ясовував, яку роботу пропонують у цій сфері

Щодня з дев’ятої вечора до шостої ранку бувати у нічному клубі та ще й отримувати за це гроші. Не робота, а мрія!

У Львові шукають керуючого нічним клубом за 20 тисяч гривень на місяць. Від кандидата не вимагають якоїсь конкретної освіти — головне, аби була вища. І досвід роботи у нічному клубі щонайменше 5 років.

Якщо не бажаєте брати на себе відповідальність за роботу нічного клубу, але хочеться танцювати, можна влаштуватись у шоу-балет. Клуб Rafinad People шукає танцівницю. Для цього достатньо мати приємну зовнішність, хореографічні дані, і досвід роботи необов’язковий — у клубі обіцяють всього навчити. Треба бути готовим до того, що робочий «день» триватиме з десятої вечора до п’ятої ранку.

Але найзатребуванішими у категорії «Культура, музика, шоу-бізнес» є моделі. Саме на моделей припадає 80% вакансій у цій сфері. Щоправда, зарплати пропонують не гламурні — від трьох до 4,5 тисячі гривень на місяць. Таких грошей не те що на брендовий одяг не вистачить, а й навіть на пристойну косметику, щоб підтримувати себе у «товарному вигляді». Щоправда, моделей у Львові шукають далеко не завжди для фотозйомок чи модних показів. Переважно дівчат приємної зовнішності запрошують для проведення презентацій, конференцій (вимагають знання англійської середнього рівня). У кількох вакансіях, вчитавшись в обов’язки, стає зрозуміло, що шукають насправді хостесу (особа, яка зустрічає гостей у ресторані чи готелі), промоутера і навіть офіс-менеджера. Очевидно, модель звучить солідніше, ніж офіс-менеджер чи секретар-референт.

Серед цих танцівниць-моделей-діджеїв загубились поодинокі пропозиції для історика-дослідника у музей, що досліджує діяльність тоталітарних режимів у ХХ столітті, фотографа-ретушера та менеджера у концертну агенцію. Шукають і круп’є з зарплатою у тисячу доларів. Щоправда, працювати треба на німецькому круїзному лайнері.

Як бачимо, з пропозицією роботи у сфері «Культура» негусто. Утім, аналітики кадрового порталу rabota.ua стверджують, що порівняно з початком року ситуація і так покращилась. Якщо у січні у рубриці «Культура-Шоу-бізнес» було зареєстровано 189 пропозицій роботи (на всю країну!) та 477 актуальних резюме, то на сьогодні кількість вакансій збільшилась на третину, хоча тих, хто шукає роботу все одно суттєво більше, ніж вакансій.

Майже дві третини пропозицій роботи зареєстровані у Киє-ві (63%). Порівняно багато їх у Донецьку (5%), Львові, Одесі та Харкові (по 4%). Найбільший попит на працівників, які займаються організацією різних культурних заходів та акцій (41% пропозицій). Натомість у категорії музеї-галереї знайти роботу практично нереально — там претендують 37 осіб на одне місце.