«Хочу жити й працювати в Україні. І зробити її яскравішою, карнавальною, святковою!»
Ексклюзивне інтерв’ю з хореографом і співаком, «латиноамериканським гуцулом» Амадором Лопесом
Людина-танець, хореограф, співак, «латиноамериканський гуцул» Амадор Лопес, який понад 20 років живе в Україні, нарешті одержав український паспорт. Він давно про це мріяв, адже ще у дитинстві полюбив Україну, хоча й не знав тоді, як вона виглядає… Про навчання в Університеті фізичної культури і спорту, перші перемоги, пандемію і дружбу в шоу-бізнесі Амадор Лопес розповів журналістці «ВЗ».
— Кілька днів тому, до свого дня народження, отримали найжаданіший подарунок — паспорт громадянина України. Чому для вас це настільки було важливо?
— Я на це так довго чекав! Насамперед скажу, що це дуже довгий і складний процес. Річ у тім, що в Україні нема посольства Венесуели. А для того, щоб отримати український паспорт, треба відмовитися від венесуельського громадянства. У нас іде війна, та й у Венесуелі також великі проблеми, як економічні, так і політичні. А під час пандемії взагалі нічого не працює… Стати громадянином України — для мене це була найзаповітніша мрія. Український паспорт для мене дуже важливий документ, оскільки я живу в Україні і тут працюю. Розумієте, мені завжди здається, що насправді є два Амадори — один Амадор, який народився і виріс у Венесуелі, й інший, який живе в Україні. Там було дитинство, а моє доросле і свідоме життя — це Україна. Тож мені хотілося затвердити раз і назавжди, що я — українець, люблю свою країну — Україну. Хочу у ній жити і працювати. І зробити Україну яскравішою, карнавальною, святковою.
31 грудня я загадав кілька бажань, одним з них було отримання українського паспорта. А перед Різдвом мені зателефонували і сказали, що моє питання вирішили позитивно — президент підписав відповідні документи. А напередодні мого дня народження (народився 3 лютого 1983 року. — Г. Я.) я отримав один з найщасливіших дзвінків у моєму житті: «Вітаємо! Ваш паспорт готовий». Від емоцій і радості аж навернулися сльози.
— 20 років тому ви з Венесуели переїхали в Україну. Чому саме сюди?
— Це було свідоме рішення. Я — колишній спортсмен. У Венесуелі серйозно займався фехтуванням. Виграв грант на навчання за кордоном. Але мені тоді було лише 16 років. Мої батьки не готові були мене відпускати — страшенно переживали. Як я, такий ще юний, буду навчатися в чужій країні, та ще й так далеко від дому… Батьки вирішили: щойно мені виповниться 18, я сам прийму рішення. Я так образився, навіть плакав. Вирішив вчитися і паралельно працювати, щоб зібрати собі кошти на квиток в Україну. Між уроками варив і продавав кукурудзу на ринку, торгував лотерейними квитками і одягом. І серйозно тренувався. Закінчив школу і вступив у медичний інститут. Однак через пів року мої батьки зрозуміли: оскільки я гарую, серйозно навчаюся і тренуюся, то від своєї мрії не відступлю.
Однак переконливою крапкою у вирішенні цього питання стала розмова з моїм тренером з фехтування, який закінчив інститут фізвиховання і спорту саме в Україні. Саме тому і я в дитинстві марив Україною, бо він нас готував як олімпійських чемпіонів, казав, якщо будемо добре тренуватися, то поїдемо в Україну, бо саме там — найкраща школа фехтування в інституті фізичної культури і спорту… Тренер розповів моїм батькам про цю унікальну країну, навчання, пообіцяв, що я буду навчатися фехтування у тих же тренерів, що й він. І батьки мене відпустили. І я, не довго думаючи, полетів в Україну.
— Важко було?
— О… Нелегко! Я опинився в країні з іншим менталітетом, мовою. Навіть не міг прочитати того, що написано на рекламних білбордах, — літери були такі незрозумілі. І ще одна проблема: я прилетів узимку. Холод, сніг, багато інших незручностей… Я жив у гуртожитку, хоча звик, що мною завжди опікувалися батьки. І що найголовніше, до усього цього треба було дуже швидко звикнути. Але саме ці труднощі допомогли мені адаптуватися у новому суспільстві.
— Як собі на початках давали раду з мовою?
— Та просто. Я ж дуже емоційний. Якщо щось треба було пояснити, робив це за допомогою жестів. Та й на підготовчому відділенні почав вивчати мову. Щоправда, російську. Був дуже завантажений навчанням і тренуванням, тож швидко адаптувався.
— Коли було особливо важко, не було бажання все кинути і повернутися додому?
— Жодного разу! Хоча були моменти, коли я страшенно скучав за батьківщиною, друзями, які там залишилися, а особливо батьками. Найважче було взимку — тоді я часто хворів, бо у мене, як тільки зима, відразу ангіна. Але ніколи я про хворобу чи труднощі батькам навіть не натякнув. Не хотів, щоб вони хвилювалися. Оскільки я сам прийняв рішення поїхати на навчання в іншу країну, значить, усі проблеми мав вирішувати сам.
Читайте також: «Органіст — це духовна місія…»
— 2008 року доля вам усміхнулася — на одному з телеканалів ви перемогли у конкурсі «Танцюю для тебе». Чи сподівалися тоді, що вам, венесуельцю, судді віддадуть першість?
— Про виграш тоді взагалі не задумувався, оскільки ми всі виконували одну важливу місію — допомогти збором коштів дітям з онкозахворюваннями. Тоді я увесь свій потенціал і силу виклав для того, щоб це було шоу, щоб мій виступ сподобався глядачам. Бо саме глядачі з усієї України смс-голосуванням вирішували, кому присудити найвище місце. Був дуже щасливий, що мене полюбили ще тоді! Ця перемога ще раз підтвердила, що я хочу і повинен жити саме у цій країні, серед цих щирих і позитивних людей. Бути хореографом і надихати усіх на яскравий карнавал.
— Від кого успадкували талант до танцю?
— Від мами. Вона весела людина, ходила з дитинства на всі карнавали і цю любов передала мені. За словами мами, навіть коли вона була вагітна мною, завжди танцювала і була щасливою у танці. Ба більше, у дитинстві я з мамою постійно танцював.
— Окрім танцювального таланту, маєте ще й вокальний. Це правда, що ваш гурт «Румберус» розпався?
— Ми з Олегом 15 років працювали разом — і співали, і самі собі писали пісні, і самі себе продюсували. Однак у зв’язку з карантином довелося взяти паузу, бо ж нема можливості зняти нові кліпи, записати нові пісні. І попри те, що і я, і Олег зараз працюємо індивідуально, не означає, що ми більше не будемо разом творити. Група Rumbero’s була, є і буде!
— Пандемія, що оповила світ два роки тому, перекреслила плани майже усіх зірок шоу-бізнесу. Як ви виживали під час цієї кризи?
— Було дуже складно. Були різні етапи тієї кризи — і у плані емоційному, і фінансовому… Але навіть подумати не міг, що це так довго триватиме. На самому початку мені це навіть сподобалося — мав можливість відпочити, побути більше вдома з мамою і улюбленим котиком. Так тривало перші три тижні. А потім зрозумів, що це — катастрофа, бо увесь світ загрузнув у тій пандемії. Ми залишилися без роботи, живого спілкування, позбулися можливості виступів. Фінанси перестали надходити. Зупинилося все! Бували дні, що не було коштів на купівлю продуктів. Але мені у складні моменти допомагали друзі — розуміли, у якій ситуації я опинився. Дехто приносив великі пакети продуктів.
— І як удалося заробити?
— Взяв себе в руки. Став шукати шляхи заробітку. І знайшов: почав вести уроки танцю онлайн. Саме танець допоміг мені вийти з кризи!
— Кажете, друзі із шоу-бізнесу у складний час вас підтримали. Але ж у шоу-бізнесі нема друзів, є лише конкуренти…
— Якщо це конкуренти, то вони вже не друзі. А у мене насправді є друзі, ми почали більше спілкуватися, допомагати одне одному. На мою думку, пандемія зробила більшість з нас добрішими і дружнішими.
Вас може зацікавити: Наталка КАРПА: «Ми на тому етапі, коли ще спілкуємося, за щось боремося»
— Бачила, ви брали участь у телевізійному кулінарному шоу. Яка ваша улюблена українська страва?
— Дуже люблю готувати. І ця любов у мене з дитинства. Мав свій зошит, до якого записував усі рецепти, які бачив у Венесуелі по телевізору. Той зошит і тепер у мене вдома, в Україні. Люблю готувати, але не для себе, а для своїх друзів. Можу приготувати страву з будь-чого. Бо навіть у просту страву додаю дрібку своєї творчості. Недавно вирішив спробувати свій талант у кулінарному шоу на телебаченні. Коли організатори побачили мою заявку, були шоковані, навіть пробували відмовити, мовляв, правила будуть для всіх однакові. Але я не здався. Сказав, що хочу, значить, маю там бути. І я пройшов усі етапи, мені ніхто не допомагав. Я був звичайним учасником. Але мені це допомогло, бо я там знайшов нових друзів. Щодо українських страв, то це щось неймовірне! Я обожнюю борщ, терті пляцки зі шкварками, голубці, вареники. Мої друзі, коли їдуть до мене у гості, запитують: «А борщ буде?».
— В Україні, окрім вас, живе і ваша мама. Як довго ви її переконували?
— У мене не було такої мети. Ніколи не казав мамі, що я хочу, щоб назавжди перебралася в Україну. Це вийшло спонтанно. Коли ситуація у Венесуелі погіршилася — не було їжі, ліків. Я ж не міг їй нічим допомогти, бо країна — закрита. Навіть передати кошти було неможливо. Ми не бачилися 10 років, спілкувалися лише по скайпу. Батька уже нема на цьому світі 12 років. Попросив, щоб приїхала у гості на три місяці. Знаєте, я зустрів маму у Туреччині. Це була далеко не та людина, яку я знаю. Мама любить доглядати за собою — зачіска, манікюр. Одне слово, ефектна жінка, яка завжди була для мене прикладом краси і доглянутості. А у Туреччині я зустрів сумну, без блиску в очах жінку… У Києві її пофарбували, зробили зачіску, мама стала веселішою. І я так ніби між іншим запитав: може, ми би продовжили тобі візу? «Якщо я тобі не буду заважати, не маю нічого проти». Ми подали документи, щоб отримати прави постійно проживати в Україні. Бачу, мама задоволена, а мені на душі спокійно — рідна людина поруч, і я зможу турбуватися про неї.
Читайте також: «Успіх прийшов, коли я перестала боятися»