«Успіх прийшов, коли я перестала боятися»
Ексклюзивне інтерв’ю з актрисою Тетяною Малковою
Вона не боїться бути смішною, вразливою, жорстокою чи владною. Як зізнається молода, але вже відома акторка Тетяна Малкова, у кожного з нас є різні грані характеру, і всі вони мають право бути, бо ж з них ми і зіткані. Така різна вона у житті, такою ж різною постає перед нами у своїх ролях у кіно. Хитра Катерина у серіалі «Козаки. Абсолютно брехлива історія», норовлива інтриганка Ольга у «Моїй улюбленій Страшко», розсудливий психолог Софія у детективі «Дільничний з ДВРЗ»… І цей список можна продовжувати. А незабаром ми побачимо Тетяну Малкову в образі прокурора Марини в іронічному серіалі «Морська поліція. Чорноморськ», що вийде на каналі ICTV.
Новий фільм — перший морський серіал виробництва телеканалу. Його знімали в одеському курортному містечку Чорноморськ. За словами Тетяни Малкової, на глядачів чекає цікавий морський коктейль, що складається з бойовика, гумору та південного колориту. І щоб його створити, знімальна команда зважилася на складні технологічні зйомки з трюками і перегонами у відкритому морі. Про зйомки у «Морській поліції. Чорноморськ», кінопроби та особисте життя Тетяна Малкова розповіла в ексклюзивному інтерв’ю журналістці «ВЗ».
— Тетяно, яка вона, ваша героїня?
— Коли запитують, яка у мене роль, відповідаю однозначно: «Найкраща!». І це не лише щодо цієї ролі. Усі свої ролі обожнюю. Моя Марина — прокурор, і доволі незвичний. Бо ж у цій професії усі звикли бачити «мужеподібну» жінку. А моя героїня — не така. Безперечно, вона працеголік, азартна у роботі, впевнено керує чоловічим колективом, але разом з цим вона така ніжна, жіночна. Ця делікатність проявляється у її вчинках, виборі одягу, а також у манері спілкування. Такий собі еталон жінки.
— Мабуть, у такої дівчини і залицяльників не бракує?
— У Марини будуть стосунки, а на її серце і руку одночасно буде кілька претендентів. Зокрема, іскорка спалахне між Мариною та головним героєм — патрульним Кепом, роль якого грає Дмитро Сова. Історія їхніх стосунків триватиме не одну серію і, до речі, буде повчальною для глядачів. Це історія, за якою цікаво спостерігати і, що найголовніше, для себе черпати уроки життя.
— Серіал знімали під час курортного сезону біля моря. Мабуть, така робота — саме задоволення?
— Безперечно, опинитися на морському узбережжі влітку — приємний сюрприз. Але тільки у тому разі, якщо ти там відпочиваєш і засмагаєш, а не працюєш. Бо ж насправді це пекельно спекотно і виснажливо складно вистояти під палючим сонцем кілька сцен поспіль. Траплялося, ми виходили хвилин на 15 в море, швидко знімали сцену, і це було в кайф. Летиш на катері, вітер роздуває твоє волосся і сукню, на тебе «дивляться камери». Одне слово, все, як у кіно насправді. Але коли ми на три години виходили в море, тоді «карета» відразу перетворювалася на гарбуз.
— Було складно через шалену спеку?
— У спеку морські прогулянки вже не так тішили. Попри те, що гаряче, ще й у туалет нема куди піти. До того ж на катері було дуже мало місця, щоб взяти зі собою знімальну команду, тому нам доводилося виконувати одночасно кілька функцій. Там ми були і костюмерами, і гримерами, а механік камери був і «хлопушкою», і скриптом, і ще щонайменше п’ятьма спеціалістами водночас. Але ми до всього маємо бути готовими, адже робота в кіно завжди зобов’язує знати і вміти багато.
— Усього цього навчають у театральному університеті?
— У мене була своя школа. Насамперед, щоб вивчитися на актрису, я отримала дві вищі освіти з інших спеціальностей. Мама бачила мене педагогом, оскільки сама педагог, тітка — економістом, адже викладала економіку в інституті. Я пішла навчатися до педагогічного коледжу, але, оскільки мріяла мати ще одну вищу освіту, то пішла вчитися далі. У мене був вибір — між театральним і економічним університетами. Я обрала… другий варіант. І для цього було багато причин. Найголовніше — заняття у театральному забирали багато часу, і щоб там навчатися, мені б треба було кинути коледж. От так я і обрала професію, яка, як вважала моя мама, «годуватиме мене у майбутньому». Але, як відомо, мрії здійснюються. Тож кіно у моєму житті все одно з’явилося!
— Не шкодуєте про свій вибір?
— Шалено поважаю усіх викладачів, бо вони виконують одне з найскладніших завдань у світі. Знаєте, кого найскладніше зацікавити? Дітей. Щоб завоювати їхню увагу, доводиться докладати титанічних зусиль, і вчителі це роблять. А ще педагоги вміють все: і танцювати, і співати, і бути художниками, і реквізиторами, тож вони можуть працювати у будь-якому театрі (сміється. — Г. Я.). Тому у моєму житті був свій театральний.
— Після якої ролі ви зрозуміли, що успіх нарешті до вас прийшов?
— Я цього ще досі не зрозуміла (сміється. — Г. Я.). Що таке успіх? Мабуть, це той момент, коли ти все встигаєш — бути дружиною, бути мамою, бути успішною у професії. І, зізнаюся, у мене все саме так і було, тому й вважаю себе успішною. Якщо ви маєте на увазі успіх у професії, то це почалося у той момент, коли я почала отримувати кайф від проб. Відчула себе успішною, коли перестала боятися проб. Для мене це стало переломним моментом, бо на початках я ходила на проби з жахливими комплексами, страхом, що я їм не сподобаюся.
— І як ви це подолали?
— Мене надихнуло інтерв’ю Мерил Стріп про те, що проби — це не оцінювання, а створення нового. Ти приносиш свій світ, створюєш персонаж, твориш новий Всесвіт. До прикладу, ти готуєш пиріжки, почастувала ними людей. Вони захотіли — з’їли, а не захотіли — не їли. Але ж ти їх приготувала, створила щось і принесла це іншим. Після сприйняття цієї ідеї і перестала сприймати усіх з боязню. Бо раніше я переживала такий стрес! Втрачала апетит або, навпаки, у мене прокидався неймовірний голод. Я просто заливалася потом від паніки, іноді навіть не могла спати, тому що постійно переживала. Думала: невже таке відбувається з усіма? А коли прочитала це інтерв’ю, зрозуміла ситуацію. Зараз із задоволенням ходжу на проби, куди «приношу свої пиріжки» (сміється. — Г. Я.). Зараз у мене паралельно чотири проєкти, усі вони різні, і всі мені однаково подобаються. І я завжди прошу кастинг-директорів запрошувати мене на проби. І навіть якщо у мене не залишиться часу на ще один проєкт, мені все одно буде цікаво попробувати себе у чомусь новому.
— Доволі цікавий підхід…
— Звісно. Це як бути художником чи кулінаром. От я, до прикладу, обожнюю готувати і вигадувати нові страви. Кому подобається, той і їсть. А якщо не сподобається — переживати не буду. Викину ці продукти. Але ж сам процес створення надихає. Коли ти, до прикладу, змішуєш м’ясо з кисло-солодким соусом і думаєш, який то вийде смак? І проби — те ж саме. Я вже навіть перестала переживати, чи отримаю роль. Бо сам момент створення — це величезний кайф.
— Знаю, що десять років ви присвятили хореографії, і здивувалася, що навіть працювали повітряною гімнасткою. Це правда?
— Я не займалася професійно хореографією, танцювала, як всі діти, у різних танцювальних студіях. З 7 до 14 років. Потім перестала, бо не було ні часу, ні можливостей. Танцювальні студії обирала за принципом — де безкоштовно або за мінімальні гроші, адже можливостей оплачувати гуртки не було. Завжди мріяла про бальні танці, але вони були шалено дорогі! Тож тепер, як тільки з’являється час — біжу танцювати у студію бального танцю з чоловіком, а якщо в нього не виходить — сама або з донькою. А якщо і тренер не може, то стаю перед дзеркалом вдома, в навушниках і аж до сьомого поту витанцьовую — бо люблю. Коли я була маленькою, так склалося життя, що моя мама повинна була поїхати за кордон на заробітки. Мене залишили з тіткою, котра на той час жила у Мелітополі. Там я побачила виступ дівчаток з циркової студії і так захопилася, що того ж вечора пішла до них на репетицію. Так все й почалося. Ми цілий рік разом тренувалися і виступали. Від природи я гнучка. Коли повернулася до Києва, пішла вчитися у циркову студію, хотіла і далі розвиватися у цьому напрямі. Але у Києві все виявилося значно складніше. Якщо у Мелітополі мене прийняли, наче у свою родину, то у Києві після першої ж репетиції почалися якісь «підкилимові» ігри, конкуренція. А я ж була ще дитиною. Мені тоді було лише 12 років. Я не витримала. Не хотіла ходити на репетиції, а потім з них повертатися зі синцями під очима, бо хтось «ненароком» вдарив мене ногою чи підставив ногу…
— Ваш чоловік — режисер Дмитро Малков. Тобто непорозумінь щодо затримок на роботі у вашій сім’ї немає?
— Ми розуміємо одне одного з першого погляду. Дмитро, попри те, що мій коханий чоловік, ще й дуже турботливий. А знаєте, як я вирішила, що вийду за нього заміж? У мене був собака, шерсть якого була по всій квартирі. Доводилося збирати її по кілька разів на день. Коли Дмитро приходив до мене у гості, собача шерсть була на всьому його одязі. Мені було соромно, тому я намагалася пройтися порохотягом до його приходу. Ми певний час зустрічалися з Дмитром, а потім вирішили жити разом. На новосілля він подарував мені робот-пилосос. Це те, що я називаю справжньою турботою — коли людина все бачить і відчуває, що має тобі допомогти навіть у такому дріб’язку. А ще він поводиться не так, як у кіно чи як модно, а по-справжньому, з любов’ю.
— При чоловікові-режисерові, мабуть, легше отримати роль?
— Не хочу виправдовуватися, але ми навіть вже жартували: «Стільки років з тобою сплю, а через постіль ніяк не можна? Вже й дитину народила тобі, а ти мене не знімаєш!». Але у нас є правило: підходжу на роль — йду на проби, не підходжу — не ображаюся. Розділяю особисте життя від професії. Я знімалася у Дмитра тричі.
Читайте також: «Моя родина мешкає у Львові з середини ХІХ століття, тому я героїв своєї книжки поселила саме в той час»