Передплатити Підтримати
  • Високий Замок
  • Інтерв’ю
  • «У „червоній зоні“ очне навчання може відбуватися, якщо усі працівники отримали повний курс вакцинації»

«У „червоній зоні“ очне навчання може відбуватися, якщо усі працівники отримали повний курс вакцинації»

Про навчальний процес в «червоній зоні»


Олег Немчинов. Фото Укрінформ

У Львові батьки учнів шкіл вимагають відновити навчання у школах, бо дистанційне навчання, на їх погляд, себе не виправдовує. Голова Львівської ОТГ Андрій Садовий заявив, що готовий відкрити бодай початкову школу, але за умови покращення ситуації із захворюванням на коронавірус. Однак показники дедалі невтішні… За яких умов під час локдауну можуть навчатися школярі початкової та старших класів, журналістка «ВЗ» розпитала у Міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчинова.

— За яких умов у «червоній зоні» може відбуватися очне навчання у школах?

— У «червоній зоні» очне навчання може відбуватися для здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів освіти та 1−4 класів закладів загальної середньої освіти, якщо всі працівники закладу отримали повний курс вакцинації.

— Як бути, коли у місті обласного значення 100% вакцинація педагогів шкіл лише в 9 школах, а решту на рівні 80%? Тобто чи у цих 9 школах навчання має бути очним, а у решту — дистанційним?

— Так, у цих школах може бути очне навчання у «червоній зоні». Водночас місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил в регіоні.

-Чи може орган місцевого самоврядування самостійно (виходячи за рамки постанови уряду) ухвалювати рішення про онлайн-навчання в школах, зважаючи на критичну ситуацію захворювання серед школярів?

— Відповідно до частини 3 статті 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту» керівник закладу загальної середньої освіти має право визначати режим роботи закладу.

Згідно з Положенням про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 08 вересня 2020 року № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання», під час надзвичайних обставин, дії карантинних обмежень (застосування протиепідемічних заходів) заклад освіти, враховуючи організаційну й академічну автономію у прийнятті рішень (стаття 23 Закон України «Про освіту»), може організовувати освітній процес за рішенням педагогічної ради із використанням технологій дистанційного навчання за допомогою технічних засобів комунікації, доступних для учасників освітнього процесу.

Кабмін дав можливість працювати закладам освіти навіть у «червоному» рівні епідемічної небезпеки за умови 100% вакцинованого персоналу. На дошкільні навчальні заклади та 1−4 класи ця норма не розповсюджується.

Водночас місцева влада приймає рішення про доцільність переведення на дистанційне навчання та про умови роботи громадського транспорту.

Уряд надав можливість працювати, і бізнесу, і закладам освіти навіть у «червоному» рівні епідемічної небезпеки за умови 100% вакцинованих співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат.

Читайте також: «Ми стикнулися з ще однією бідою — це підроблені ковідні сертифікати»

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Інтерв’ю
  • «У „червоній зоні“ очне навчання може відбуватися, якщо усі працівники отримали повний курс вакцинації»