«12-та година ночі — це ОК навіть для телефонного дзвінка»
Новопризначена голова Львівської райдержадміністрації дала відверте інтерв’ю «Високому Замку»
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/431747/zamulafoto.jpg)
Найбільший із семи новостворених районів Львівщини — Львівський — офіційно отримав свого керівника. Президент України призначив головою Львівської райдержадміністрації Христину Замулу, ексголову Кам’янка-Бузької РДА. Новопризначена очільниця ще не має робочого кабінету у Львові… Журналіст «ВЗ» зустрілася із Христиною Замулою у стінах ЛОДА у фоє, де стоять дивани… Поговорили про те, якою буде нова управлінська структура району, чи лобіював її батько-керівник на високі посади, і що її привабило у співпраці з провладною партією «Слуга народу».
— Пані Христино, чому саме вас призначили головою Львівської РДА? Наскільки мені відомо, були й інші кандидатури…
— Подання на призначення давав голова ЛОДА, думаю, доречніше запитати у нього. До цього я рік працювала головою Кам’янка-Бузької РДА, і ті завдання, які переді мною стояли, виконувала. Можливо, це стало причиною. Що зараз відчуваю? Складно сказати.
— Яким буде штатний розпис нової структури?
— Штатна структура, визначена для Львівської РДА, — 165 осіб. Посади — голова РДА, заступники, керівник апарату, управління і відділи. З основних управлінь — управління економіки, фінансів, соцзахисту, служба у справах дітей, архівний відділ.
— Фактично така сама структура, яка була у попередніх РДА…
— Так, у нас повноваження не змінилися. Ми є підзвітні обласній державній адміністрації. Зараз займаємося ліквідацією колишніх структур п’яти РДА шляхом приєднання їх до Львівської РДА. Це передача майна, завершення ліквідаційних процесів і початок повноцінної роботи нової РДА.
— Яка у вас буде зарплата?
— Від того, що збільшилася територія району, моя зарплата і посадовий оклад не змінилися. Посадовий оклад — 15 500 грн плюс надбавки за вислугу років, за інтенсивність роботи і премія. У Кам’янка-Бузькій РДА премію я мала один раз — за листопад-грудень, з коштів, які ми зекономили. А так це був лише посадовий оклад. Є практика, коли районні ради делегують свої повноваження районним адміністраціям, то, відповідно, роблять їм доплату. Але в Кам’янка-Бузькій РДА не було програми підтримки органів державної влади, незважаючи на те, що виконували повноваження районних рад. Тобто додаткових коштів у нас не було. Виходячи з економії тих коштів, які ми мали за рахунок незаповнених штатних одиниць, у кінці року мали невеличку премію.
— Ваш батько, Петро Замула, очолював ту саму Кам’янка-Бузьку РДА у 2010−2014 рр. за часів президента Януковича. Як так сталося, що ви пішли стопами батька? Звідки ця спадковість?
— З боку батьків не було жодних подібних настанов. Я лідером була завжди — у школі старостою класу, пізніше керівником громадської організації. Мене виховували так, що поблажок не мала. Те, що батько був керівником, не означало, що можу собі дозволити більше, ніж мої однолітки. Навпаки, до батька була прикута більша увага, відтак ми з братом мали поводитися гідно, щоб не компрометувати батька.
— Ваш батько був був прихильником Януковича? Чи поділяв ідеї Партії регіонів?
— Я не відповідаю за погляди батька. Якщо хочете, можете з ним на ці теми поспілкуватися. Я у той час жила в Києві, навчалася в аспірантурі. Я не була дитиною-мажором. Рідко приїжджала на свята до батьків. До політичних процесів я долучена не була.
— А батько вас не просував, не лобіював на посади?
— Та ні. Навіть мої останні місця роботи батько й не дуже знав. У сучасному світі дуже складно когось просувати. Є випадки, коли когось намагаються прилаштувати, наприклад, у бізнесі. Але ж ви розумієте, жоден бізнесмен не дозволить собі просто так когось тримати, коли попросили. Тобто всюди треба якісно виконувати роботу.
— Після закінчення вузу ви пішли на роботу в податкову. Самі туди влаштувалися?
— Сама. Мені подобалася математика, тому після школи вирішила вивчати економіку. Після закінчення вузу у податковій був конкурс, куди подалася. Це було моє спілкування з керівником нашої Кам’янка-Бузької податкової інспекції, без протекції батька.
— Зараз ви співпрацюєте зі «Слугою народу». Що вас привабило в цій команді?
— Мені дуже комфортно працювати в команді Максима Козицького (голова Львівської ОДА). У тому ритмі роботи, в якому працюємо з командою ЛОДА, важко відстежувати те, що відбувається десь на рівні партії у Києві. Якщо я реалізовую якісь завдання, які ставить Офіс президента, які визначає Верховна Рада, то це логічно, що іду на вибори в команді президента, в команді людини, завдання якої виконую. Тут нічого дивного немає.
— Люди за час, коли партія «Слуга народу» при владі, дуже у ній розчарувалися. Як і у президентові Зеленському. Оскільки те, що обіцялося, не виконано.
— Я намагаюся ніколи ніким не зачаровуватися, щоб потім не розчаровуватися. Але з точки зору управління скажу, що для того, аби економіка країни чи регіону була сильною, треба приймати непопулярні управлінські рішення. Вони є вимогою часу, реалій. Так завжди було — політиками, які при владі, завжди розчаровувалися. Тому не треба зачаровуватися, треба це усвідомлювати, засукати рукави і працювати.
— Люди розчарувалися, зокрема, і тому, що у партії «Слуга народу» зараз дуже багато токсичних особистостей.
— Я не є членом партії. Не буду говорити про київський рівень. Щодо регіонального рівня — не бачу тут токсичних особистостей. Нічого поганого про місцевих партійців сказати не можу.
— Ваші попередня й нинішня посади передбачають спілкування з великою кількістю людей, які щось хочуть від вас. Ви любите людей?
— Як їх можна не любити? Посада вимагає багато комунікації. Почуваюся комфортно з людьми. Мої двері завжди відкриті для людей. Зрештою, є мобільний телефон, соцмережі, можна подзвонити і оперативно вирішити питання.
— Коли починаєте і закінчуєте робочий день?
— Прокидаюся о 6-й. З восьмої — початок робочого дня. Працюю допізна. 12-та година ночі — це ОК навіть для телефонного дзвінка, для повідомлення. Це практика, винесена мною з роботи у Києві. В Києві це норма, коли о першій ночі вам на пошту приходить електронний лист, і ви тут же надсилаєте на нього відповідь.
— Ви ще незаміжня. Яким має бути чоловік, щоб вам сподобатися?
— Ну… Перш за все хорошою людиною.
— Любите шопінг? Де зазвичай купуєте речі?
— Не люблю шопінгу, вважаю, це даремно витрачений час. Я не є жертвою брендів. Купую речі, які мені подобаються, незалежно від того, хто їх виробник. Раніше часто бувала за кордоном, то там купувала одяг. Зараз роблю онлайн-замовлення. І купую у наших магазинах одягу та торговельних центрах.
— Чи вистачає у вас часу почитати книжку, подивитися фільм?
— Останню книжку прочитала ще до того, як стала головою Кам’янка-Бузької РДА. Це було «Танго смерті» Юрія Винничука. У цій книзі привабив опис атмосфери довоєнного Львова. Телебачення не дивлюся вже років з десять. Читаю в Інтернеті новинні ресурси, для цього виділяю кілька хвилин вранці. Останній фільм дивилася ще у Києві, це була «Богемна рапсодія» мовою оригіналу (англійською). Англійську знаю достатньо, щоб спілкуватися і переглядати фільми.
— Маєте хобі?
— Люблю малювати. Але знову ж таки мала можливість малювати ще до того, як стала головою Кам’янка-Бузької РДА. Вдома стоїть мольберт, на ньому — незавершена картина, зображення сови. Це «серйозний» живопис олійними фарбами, на полотні.
Довідка «ВЗ»
36-річна Христина Замула у 2006 р. закінчила Національний лісотехнічний університет за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». У 2014 р. закінчила аспірантуру в Інституті агроекології та природокористування НААНУ. 2003−2009 рр. — працює у Державній податковій службі у Львові податковим ревізором-інспектором. 2009−2010 — Державний фонд сприяння молодіжному будівництву (Київ), начальник контрольно-ревізійного відділу. 2010−2011 — там же головним бухгалтером. 2017−2019 — фізична особа-підприємець. 2015−2019 — голова Благодійного фонду «Перспектива нова». 2015−2020 — депутат Кам’янка-Бузької районної ради. Грудень 2019 — лютий 2021 — голова Кам’янка-Бузької РДА. На останніх виборах в органи місцевого самоврядування балотувалася до Львівської обласної ради від партії «Слуга народу», була другим номером, але в раду пройшов лише перший номер. У загальному списку партії була у першій десятці. У березні 2021-го призначена головою Львівської РДА.