«Коли приїхала до Києва, писала пісні на продаж, але ніхто їх не хотів купувати, бо були українськими»
Ексклюзивне інтерв’ю з відомою українською співачкою про мову, творчість і особисте життя
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/383440/alysha01.jpg)
Щороку співачка Alyosha Новий рік зустрічає «на роботі». Про це артистка розповіла мені під час зйомок новорічної програми телеканалу «Україна» «Фантастична ніч». Бо це, як і увесь грудень, період заробітку. Хоча вона напередодні зі синами прикрашає вдома ялинку, але не може з дітьми зустріти прихід Нового року. Її чоловік — Тарас Тополя (лідер гурту «Антитіла».- Г. Я.) — також у новорічну ніч працював. Зате на Різдво Христове уся родина зібралася за святковим столом. З колядою і віншуванням. Як живеться двом артистам під одним дахом, про написання пісень і виховання дітей Alyosha (Олена Кучер-Тополя) розповіла журналістові «ВЗ».
— Олено, ваші пісні знає і підспівує вся Україна. Композиції займають перші рядки хіт-парадів. Хто вас надихає на написання нових творів?
— Життєвий досвід і мої близькі та кохані люди. Надихає природа, те, що ми не помічаємо у повсякденному житті. Коли занурююся в думки про життя інших людей, починаю сама проживати їхні ситуації, більше відчуваю, розумію, а потім ділюся.
— Як довго працюєте над новою піснею?
— По-різному. Може бути тиждень, а може бути і два роки.
— Співати ви почали ще у шкільному хорі. Чи знали вже тоді, що станете відомою?
— Авжеж ні. Та я і не планувала тоді ставати відомою. Просто співала і співаю, бо так спілкуюся з людьми, це мій інструмент контакту з багатьма. Голос віддзеркалює стан душі і тіла людини, як і очі, які багато про що говорять.
— Це правда, що ще у школі писали вірші?
— Правда. Перший вірш я написала, коли мені було дев’ять років. Він був про зиму, про те, що всі плоди з дерев опали… Прочитавши вірш мамі, вирішила, що більше ніколи не буду писати, бо матуся дуже сміялася. Але бажання творити таки перемогло. Я писала, але рідко кому показувала ті вірші.
— Від кого успадкували талант до співу?
— У нашій сім’ї багато хто співав і грав на музичних інструментах. Мабуть, всі потроху на мене вплинули…
— Батьки вам допомагали? Чи, навпаки, казали, що є інші професії, які приносять гроші і задоволення у житті?
— Батьки мені і допомагали, і підтримували у всіх моїх заняттях. Я не тільки співати любила, займалася брейкденсом, пройшла навчання в модельному агентстві, сама намагалася шити і в’язати. Потім брала приватні уроки з музичної грамоти. При тому мені ще просто подобалося займатися спортом, що робила із великим задоволенням на нашому стадіоні біля будинку, де ми жили. Коли закінчувала 10 клас, тато запропонував подумати, куди б хотіла вступити, щоб отримати ще якусь професію, яка згодилася б мені, якщо раптом не досягну успіху в музиці. Та я настільки вперто вирішила, що музика — це моє життя, що сумнівів не було.
— Ви не лише пишете вірші, а й малюєте…
— Малювання допомагає емоційно розслабитися, зняти стрес, не брати до уваги всі турботи, воно чудово розвиває абстрактне мислення. Цей процес чимось схожий на написання пісні. Але якщо в пісні передаю свої думки і емоції за допомогою слів, то на полотно переношу свій стан за допомогою фарб і ліній.
— У вашому житті був момент, коли ви все покинули у Запоріжжі і перебралися до Києва. Що сприяло цьому?
— Я вступила в університет. Відтоді і почалося моє життя у столиці. Це було у 2003 році.
— Одного разу ви брали участь у «Євробаченні», яке відбувалося в Осло. Не маєте наміру повторити спробу?
— О ні, дякую! Хоча я звідти винесла певні уроки. Це була екстрена школа артиста в шоу-бізнесі. Те, чого артисти вчаться роками, зокрема якихось шоу-бізнесових секретів, мені довелося опанувати буквально за лічені дні. Було дуже важко, але це був гарт на роки.
— Деякі співаки досі активно гастролюють у Росії, і навіть там заробляють «Золоті грамофони». Ви ж з концертами туди не їздите. Це ваша принципова позиція?
— Це моя громадянська позиція. Я, в першу чергу, громадянка України, а потім вже співачка. Тому, якщо вже на мене звертають увагу як на публічну особу, хтось із молоді бере приклад, тут не можна бути «голубом миру», треба мати свою чесну і чітку позицію і виявляти її.
— Ваші перші пісні були російською, а останніми роками лише україномовні. Це пов’язано з квотами?
— Пов'язано з моїм усвідомленим бажанням писати українською. Коли я тільки приїхала до Києва, писала пісні на продаж, але ніхто не хотів купувати, бо були українськими. Мені тяжко було перелаштуватися на російську в написанні текстів, але я почала продавати пісні… Та зараз дуже радію з того, що українська музика і українська мова відроджуються, і я намагатимусь брати у цьому найактивнішу участь постійно і тим самим відроджувати її в собі самій!
— Ваш чоловік Тарас Тополя також відома особистість. Не складно двом творчим людям жити під одним дахом?
— Ми кохаємо одне одного! Любимо безмежно наших синочків, дуже щасливі разом! А те, що займаємося музикою вдвох, дозволяє більше розуміти одне одного і довіряти.
— Перед Тарасом у вас були стосунки з іншим чоловіком. Чим вас підкорив Тарас?
— Мабуть, у кожної жінки у підсвідомості, коли зустрічає чоловіка, який буде прекрасним татом її дітей і прекрасним коханцем, спрацьовує сигнал у голові і у серці. Я не знаю, як це ще можна пояснити. Відчула, що мені не можна його втратити. Сказала, які маю почуття до нього. Іншими словами, зробила перший крок.
— Як довго тривав «цукерково-букетний» період?
— У нас від самого початку було все серйозно. Цукерок і квітів нам не треба було.
— Ви ревнива?
— Це залежить від рівня гормонів. У різні моменти рівень різний (сміється. — Г. Я.).
— Ви не лише артистка, а й мама двох хлопчиків. Як усе встигаєте? Чи користуєтеся послугами няні?
— Нам дуже допомагають наші з Тарасом батьки. Але коли Маркові виповнилося три місяці, ми зрозуміли, що просто не встигаємо нічого, потрібна допомога няні. Що ми і зробили. Дякуємо Творцю за неї! Таких нянь ще пошукати треба.
— Яка ви господиня? Чи вмієте і любите готувати?
— Так, я люблю готувати, займатися домашніми справами, але на це завжди бракує часу і сил. Зараз весь вільний час ми намагаємося витратити на наших діток, дарувати їм свою любов і турботу. Коли маю можливість щось вдома приготувати смачненьке, залучаю до цього своїх хлопчиків. Їм подобається серйозна доросла робота…