«На економічні процеси, валютний курс, інвесторів воєнний стан не впливає»
Львівщина — у переліку областей, де воєнний стан не запроваджено. Проте все одно залишаються запитання, зокрема, як вплине загалом ситуація в країні на життєдіяльність області. Про це журналіст «ВЗ» поспілкувалася із головою Львівської ОДА Олегом Синюткою.
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/381290/gwhxjw6kguxopgbv0id8rgbefezw9mkicei0h4xz.jpeg)
— Пане голово, що принципово змінюється у вашій роботі через введення воєнного стану в десяти областях? Як це вплине на нашу область?
— Єдине, напевно, що змінилося у моїй роботі, — те, що я скасував робочу поїздку в Азербайджан, де ми мали взяти участь в азербайджанському економічному форумі. Наша делегація поїхала туди під керівництвом заступника голови ЛОДА. Хоча в мене були заплановані там особисті зустрічі в уряді. Але зрозуміло, що ситуація в Україні важливіша, ніж закордонні зустрічі.
Якщо говорити про інші речі, то ситуація на Львівщині абсолютно стабільна і жодним чином не відрізняється від ситуації тижневої давності. Хоча ми повинні розуміти, що на сьогоднішній момент реальність російської великої сухопутної операції є дуже ймовірною. Саме тому президент України, розуміючи, що кількість російських військ на кордонах з Україною збільшується, прийняв рішення запропонувати ввести воєнний стан. Як бачите, це жодним чином не впливає на права і конституційні свободи громадян. Люди, які хотіли донести свою думку, публічно висловити свою позицію, мають таку можливість. І це жодним чином не буде обмежуватися. Друга важлива річ — на жодні економічні процеси воєнний стан не впливає. Я щойно мав зустріч із потенційними інвесторами, і вони, як і раніше, розглядають територію Львівщини як місце для капіталовкладень, створення додаткових робочих місць. Жодним чином це не вплинуло на валютний курс та інші речі. Хоча заходи, які треба було додатково провести для зміцнення обороноздатності, ми проводимо. У контексті цього відбулося засідання Ради оборони області. Але воно стосувалося спеціальних речей, адже ми розуміємо, що маємо бути готовими до проведення Росією гібридної війни.
— Що вважаєте за потрібне сказати жителям області у зв’язку з останніми подіями? Що порадите?
— Жити спокійним, впевненим у завтрашньому дні життям. Підтримувати всіляко воїнів Збройних сил України. І розуміти, що зараз влада, по-перше, володіє достатнім обсягом інформації про задуми противника. По-друге, президент України робить все можливе, щоб згуртувати міжнародне співтовариство на підтримку України. Треба молитися за наших хлопців, які потрапили у руки російському агресору (один із цих хлопців — львів’янин). І просити Бога, щоб наші воїни якнайшвидше повернулися додому. А також допомагати міжнародним структурам, правозахисникам, які за сприяння української держави борються за найшвидше повернення наших воїнів.