Узимку не варто пересуватися, тримаючи руки у кишенях, — задля вашої безпеки
Переломи, розтягнення зв’язок, забої… Зимової пори зростає кількість пацієнтів, які травмуються через ожеледицю, і саме з такими діагнозами потрапляють до травмпунктів
Як уникнути травматизації під час ожеледиці? Що взувати? Як правильно тримати руки та падати? Розповідає ортопед-травматолог Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб'єднання Львова Роман Жовнір. Фахівець наголошує, що одномоментне навантаження на певну ділянку може призвести до того, що може статися перелом, розтягнення зв’язок або травматизація м’яких тканин.
Спеціаліст дав низку корисних порад, як уникнути такої травматизації, як вберегти себе та своїх рідних у період ожеледиці чи снігопаду. У таку погоду він рекомендує бути особливо обачними та уважними на слизьких вулицях, дивитися під ноги.
Насамперед лікар радить використовувати взуття з рифленою поверхнею, протектори, які зменшують ковзання і завдяки цьому кількість травм значно зменшується.
Ступати треба крок за кроком повільно, акуратно і спокійно, зберігаючи рівновагу. Не слід швидко бігати, адже можна послизнутися і впасти. При ходьбі ноги краще розслабити і трохи зігнути в колінах, ступати при цьому потрібно на всю підошву. Можна використовувати допоміжні засоби, додаткову опору, зокрема палиці або тростини.
Також не рекомендовано тримати руки в кишенях, тому що це погіршує можливість утримання рівноваги, як наслідок, більше шансів впасти, до того ж падіння в такій позі збільшує ризик отримання важких травм при падінні. Щоб було легше утримати рівновагу, краще розмахувати руками в такт ходьби. Окрім того, руки не мають бути надмірно відведені від тіла. Тому що одномоментне навантаження на ділянки призведе до небажаних наслідків.
При порушенні рівноваги слід постаратися швидко присісти, цей прийом збільшить шанси втриматися на ногах.
За неминучості падіння треба згрупуватися, а в момент дотику із землею спробувати перекотитися, щоб зменшити силу удару.
Рекомендується обходити металеві кришки каналізаційних люків, тому що дуже часто вони покриваються в холод льодом.
В основному за ожеледиці люди отримують травми передпліч і кистей рук. Під час падіння дуже важливо постаратися м’яко впасти. В жодному разі не можна падати на виступи, бордюри, будь-які огорожі. Не можна падати на прямі витягнуті руки або на спину (можна пошкодити не тільки спину, а й голову).
Якщо ж ви все-таки травмувалися, після чого з’явилися такі симптоми, як почервоніння, набряк або больові відчуття, слід негайно звернутися в найближчий травматологічний пункт для проведення обстеження, а також для консультації лікаря-спеціаліста.
Бережіть себе та будьте уважні!
Записала Анна Врублевська.