Передплата 2025 ВЗ

Як вибрати логопеда?

Логопед — фахівець, який займається не лише корекцією звуковимови. Необхідність у його послугах може виникнути у дитини, яка взагалі не почала говорити (а терміни появи мовлення вже підійшли), відчуває труднощі у вимові звуків, сприймає мову погано, не вміє складно висловлювати свої думки, використовує мізерний словниковий запас

У разі різних мовних порушень у дітей батьки зада­ються питанням, як вибрати хорошого логопеда — одне із найважливіших аспектів під час пошуку спеціаліста. Необхідно, щоб він був готовий до тривалої і терплячої роботи з дитиною. Крім того, логопед повинен мати хо­рошу мотиваційну підтримку для дитини і допомагати їй здобути впевненість у своїх силах.

Кілька порад для батьків

Профільна освіта та стаж роботи логопеда. У фа­хівця, який працюватиме з вашою дитиною, обов’язково має бути вища профільна освіта. І бажано, щоб навчан­ня відбувалося на денному стаціонарі. Обов’язковим є стаж роботи, щоб усі отримані у ВНЗ знання були вже відточені та сформовані навички роботи з дітьми. Крім цього, педагог має постійно проходити курси підвищен­ня кваліфікації, освоювати нові методики та застосову­вати їх у своїй практиці.

Особисті риси педагога. Логопед повинен мати такі риси: уважність, терпіння, доброта і психологічна стій­кість. Діти інтуїтивно тонко відчувають ці якості педагога і довіряють йому буквально з першого заняття. Про тако­го фахівця кажуть: «діти на нього йдуть».

Спрямованість корекційної роботи. У корекцій­ній педагогіці є безліч напрямів. Майже всі логопеди працюють з різними порушеннями. Але є такі, які спе­ціалізуються на чомусь конкретному, наприклад, запуск мовлення або заїкуватість. Якщо вдається знайти спе­ціаліста саме з вашої проблеми, вважайте це великою удачею. Адже не кожен логопед має досвід роботи, на­приклад, з дітьми із заїканням. У такому разі потрібно шукати саме свого вузького фахівця. Тоді ви витратите менше грошей і результат настане швидше.

Зв’язок логопеда з іншими фахівцями. Сприятли­вим знаком у роботі логопеда можна назвати його ре­комендації відвідати паралельних фахівців: невролога, психолога, дефектолога. Оскільки розвиток дошкільня­ти йде швидше за всебічного впливу, то й допомагати йому в цьому бажано у тандемі з іншими фахівцями.

Пошук логопеда. Вибрати логопеда можна за реко­мендацією знайомих, чиї діти вже досягли результатів. Але не варто робити ставку лише на це. Дуже багато фа­хівців, про яких ви ще не чули, можна знайти у Мережі. Тому доцільно шукати через Інтернет і читати відгуки про роботу логопеда.

І ще одне! Не бійтеся молодих логопедів. Якщо ця професія молодому фахівцю до душі, у нього горять очі і є бажання допомогти дітям — результату ви обов’язково досягнете.