Спочатку до лікарів не звертався: думав — застудився…
На Львівщині зафіксували цього року перший летальний випадок лептоспірозу
У серпні у Львівській області зареєстровано 6, а від початку року — 12 випадків захворювання на лептоспіроз. Один чоловік — 62-річний мешканець Дрогобицького району — помер. Про це повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
За даними епідеміологічного розслідування встановлено, що збудник, імовірно, потрапив до організму чоловіка під час сільськогосподарських робіт.
Перші симптоми у чоловіка з’явилися на початку серпня, але до лікаря він спершу не звернувся, оскільки думав, що застудився.
Однак 21 серпня з’явилися сильні болі у м’язах та різко зменшилася кількість сечі - і його госпіталізували в один із медичних закладів Львівщини.
Через два дні стан пацієнта погіршився, і його перевели у реанімаційне відділення. На жаль, врятувати чоловіка не вдалося.
Епідеміологи акцентують: лептоспіроз — небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira. Найчастіше джерелом інфікування є мишоподібні гризуни.
Нагадаємо, нещодавно львівським лікарям вдалося врятувати 16-річного Данила Максимчука із Вінниччини, який заразився смертельною інфекцією під час купання у річці. Про це повідомила пресслужба Першого ТМО.
«Одного літнього дня підлітки пішли поплавати в річці Південний Буг — це звичне місце відпочинку для місцевих. Увечері після купання у Данила раптово піднялась температура і не збивалася цілу ніч. Ба більше — на ранок хлопець почав ще й блювати. Медики районної лікарні спершу подумали, що у Данила тепловий удар, бо ж тоді стояла неймовірна спека. Утім, за 2 дні лікування від перегріву стан підлітка лише погіршився, тож його скерували до обласного центру».
Уже згодом у хлопця діагностували небезпечне захворювання — лептоспіроз. У Данила стрімко почали відмовляти органи. Інфекція вразила нирки, і вони перестали працювати, а також печінку. Після цього ураження могло перекинутись на органи серцево-судинної системи, і тоді юнак би загинув.
«Оскільки у пацієнта була гостра ниркова недостатність, тобто сильне ураження нирок, лікуючи лептоспіроз, ми паралельно лікували і ниркову недостатність. Нам довелося під'єднати його до апарата для проведення гострого діалізу — „штучної нирки“. Данило 2 доби безперервно перебував під апаратом — така сильна була інтоксикація. А вже потім ми виконували діаліз 3 рази на тиждень по 4 години. Щодо печінки, то її нам вдалося стабілізували медикаментозно», — розповіла керівниця нефро-діалізного блоку Лікарні Святого Миколая Першого медичного об'єднання Львова Лілія Грицків.
Як бачимо, звернення до лікаря допомогло врятувати життя.
Епідеміологи рекомендують:
- не купатися і не рибалити у водоймах, не призначених для цього;
- надягати засоби індивідуального захисту (зокрема рукавички) під час сільськогосподарських робіт;
- мити овочі та фрукти перед споживанням;
- ретельно мити руки після очищення картоплі чи інших овочів;
- організовувати заходи з дератизації - винищення щурів та мишей.
Збудник лептоспірозу може потрапити в організм навіть за найменших подряпин чи мікротріщин на шкірі та слизових оболонках.
За будь-яких проявів недуги — не зволікайте. Зверніться по медичну допомогу до лікаря.
Анна Врублевська.