Передплата 2024 ВЗ

Сонця більш ніж достатньо, а «сонячного» вітаміну — брак

Чому не варто чекати на зиму, щоб знову розпочати прийом вітаміну D

Намагайтеся все ж таки «упіймати» безпечні сонячні промені – після 17.00, коли сонце вже не таке агресивне. Фото Safety Services
Намагайтеся все ж таки «упіймати» безпечні сонячні промені – після 17.00, коли сонце вже не таке агресивне. Фото Safety Services

Здається, літні місяці - це час, коли сонце дарує нам все необхідне для доброго самопочуття, зокрема й вітамін D. Але навіть у цей період слід продовжувати приймати його у вигляді таблеток. Чому саме, пояснює лікарка-терапевт, гастроентеролог, дієтолог з Івано-Франківська, ведуча блогу на Facebook Уляна Галіпчак.

«Улітку намагаємося менше перебувати на сон­ці, оскільки знаємо, що воно шкідливе. Тривале пе­ребування просто неба в спеку може призвести до сонячних опіків і навіть раку шкіри. Тож більшість часу ми й надалі проводимо у закритих приміщеннях або ховаємося у тінь. Ми корис­туємося сонцезахисними кремами та бальзамами, які зменшують проникність ультрафіолетових проме­нів. Вживаємо менше про­дуктів, які містять вітамін D, — навіть якщо раціон і є зба­лансованим. Крім того, ба­гато людей має проблеми із його засвоєнням — че­рез проблеми зі шлунко­во-кишковим трактом або дієту, якої дотримуються», — перелічує Уляна Галіпчак.

Простіше й безпечніше контролювати вміст «соняч­ного» вітаміну через добав­ки. Але самостійно підби­рати їх дозу фахівчиня не рекомендує. Варто прокон­сультуватися з сімейним лі­карем та обов’язково здати аналіз, щоб визначити рі­вень цього вітаміну в орга­нізмі.

Схожі новини