Чим шкідливі крем та помада з «маминої косметички»
Якщо у вас підростає донька, ви, мабуть, бачили її в розводах косметики на обличчі, коли вона робила макіяж «як у мами». І тоді вирішили, що настав час купити для неї дитячі крем, помаду й тіні для очей. Залишимо осторонь етичний бік питання — кожна мама сама вирішує, коли дозволяти дочці фарбуватися — і розповімо, як правильно підбирати косметичні засоби
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/514347/kosmetyka.jpg)
Чим відрізняється дитяча шкіра?
Вона більш тонка і менш пружна. Структура епідермісу дитини є більш пухкою, ніж у дорослих. Це означає меншу пружність та більшу легкість проникнення будь-яких речовин.
Менше поту та шкірного жиру. Потові та сальні залози у дітей також менш активні, ніж у дорослих, що пов’язано із розвитком їхніх ендокринної та нервової систем.
Це впливає на терморегуляцію та вироблення шкірного жиру. Оскільки діти гірше регулюють температуру тіла, вони більш сприйнятливі до теплового удару порівняно з дорослими.
Тонший бар'єр шкіри. Ліпідний шар та його захисна кислотна мантія слабші у дітей, що робить їх більш сприйнятливими до втрати води та проникнення шкідливих речовин, які можуть спричинити сухість та подразнення.
Чутливіша до сонця. Низька пігментація у поєднанні з тоншим шкірним бар'єром робить дерму більш чутливою до ультрафіолету. Тому дуже важливо забезпечити зволоження та захист від сонця та інших факторів довкілля, які можуть пошкодити їхню шкіру.
Отже, шкіра дітей відрізняється за товщиною, дозріванням і пігментацією від шкіри дорослих. Тому різні педіатричні та дерматологічні асоціації, що регулюють якість косметики, дійшли згоди про ідеальні властивості засобів для дітей. Ось основні міркування, які слід враховувати під час вибору.
Правильне маркування та упаковка. Мають бути чітко вказані склад, необхідні та правильні інструкції щодо застосування продукту, а дизайн упаковки має сприяти мінімізації забруднення планети.
Дерматологічне тестування. Краще, щоб продукцію було дерматологічно протестовано. Наприклад, якщо йдеться про засоби для купання немовлят або дітей молодшого віку, важливо, щоб вони пройшли дерматологічні та офтальмологічні випробування, мали нейтральний або слабокислий pH (близько 5,5) та бажано містили зволожувальні та пом’якшувальні речовини.
Ароматизатори та парфумерія. Загалом наполегливо радять, щоб косметичні засоби для дітей не містили ароматизаторів, аби уникнути подразнення шкіри. Якщо аромати все ж таки є, вони мають відповідати нормативним гарантіям Міжнародної асоціації ароматів (IFRA). Консерванти можуть бути натуральними або синтетичними, якщо їхня безпека підтверджена документально. Наразі в Європі дозволено використовувати консерванти, які пройшли експертизу SCCNFP (Європейського наукового комітету з косметичної продукції) та схвалені для консервування косметичних продуктів. Шукайте ці абревіатури на упаковці.
Сонцезахисний крем навіть узимку. Вибір інґредієнтів у спеціальних сонцезахисних засобах для немовлят або дітей має бути дуже ретельним через особливості їхньої шкіри. Завжди краще проконсультуватися з медичним працівником, щоб переконатись, наприклад, у відсутності потенційної фоточутливості. Загальна рекомендація полягає в тому, що немовлята віком до 6 місяців та діти до 3 років ніколи не мають піддаватися впливу прямого сонячного проміння.
Дитячий макіяж
Чи можна віддати дитині свою косметичку? Звичайно, ні. І ось чому.
Дехто вважає, що брендова косметика гарантує високу якість продукції, але це не завжди так. Покладатися лише на гучне ім'я може бути небезпечним для ваших дітей, підвищуючи ймовірність виникнення різних алергічних реакцій. Тому завжди перевіряйте склад та якість продукції, а не покладайтеся на популярність марки.
Щоб уникнути ризиків, краще перевіряти, чи проводилися випробування товарів, які купуєте. Перш ніж купувати косметику, завжди перевіряйте звіти про лабораторні випробування, особливо, якщо ви купуєте засоби для губ, щік і очей. Завдяки цьому ви можете бути впевнені, що продукція, якою користуються ваші діти, на 100% безпечна.
Доросла косметика створена для дорослої шкіри. Якщо дитина хоче мати косметику, купіть їй нетоксичний набір для макіяжу із позначкою Prim and Pure. Крім того, доросла косметика часто є водостійкою, до неї іноді додають активні інґредієнти для зрілої шкіри (ті ж пептиди). Тому, коли ви думаєте про купівлю косметики для дитини, завжди вибирайте спеціально розроблену.
Багато мам віддають свою протерміновану косметику дітям, щоб вони могли пограти з нею. Але це може завдати великої шкоди шкірі. У дитячій косметиці менше консервантів та більше натуральних продуктів.
Зазвичай термін придатності дитячої косметики становить один рік, нерозкритої - 1,5 року та кілька днів, а відкритої - шість місяців. Тому уважно стежте за терміном придатності рум’ян та помади у дитячій косметичці.