13 років чоловік живе без шлунка
Онкологи видалили пацієнту орган травлення, щоб врятувати йому життя
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/509106/onko.jpg)
До Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру пан Володимир зі Сколівщини потрапив ще у 2011 році. Тоді йому було 49 років. Обстеживши хворого, команда відділення абдомінальної хірургії склала план лікування, який згодом довелося коригувати. Під час операції у жителя Львівщини виявили метастази на очеревині. Історією одужання від раку поділилися у пресслужбі медзакладу.
Хірурги видалили хворому уражену ділянку й передали її на термінове гістологічне дослідження. Фахівці встановили наявність метастазів і підтвердили, що у чоловіка — lV стадія захворювання.
Як розповів завідувач відділення Мирон Огорчак, на комп’ютерній томографії метастазів у пацієнта не виявили, бо вони були крихітними та «ховалися» на очеревині. Тож якби лікарі не помітили утворення під час операції, небезпечна хвороба прогресувала б далі.
Щоб прийняти остаточне рішення про обсяг хірургічного втручання, онкологи завжди оглядають всю очеревинну порожнину. Оскільки під час огляду у пана Володимира діагностували метастази (що згодом підтвердилося гістологічно), крім шлунка, йому довелося забрати й частину очеревини. Крім цього, жителю Сколівського району провели НІРЕС — процедуру, яка значно збільшує шанси на успішне лікування. У черевну порожнину вводиться спеціальний розчин протипухлинного препарату, нагрітий до +430С. Це робиться для того, щоб убити ракові клітини, які могли там залишитися. Далі на пана Володимира чекала післяопераційна хімієтерапія.
Пройшовши повний об'єм комбінованого лікування, чоловік ще двічі отримував медичну допомогу у Львівському онкоцентрі - у пацієнтів з видаленим шлунком часто гірше засвоюється залізо, тож їх потрібно додатково лікувати від анемії.
Попри важкий діагноз та складне лікування, житель Львівщини живе повноцінним життям і регулярно проходить контрольні обстеження, щоб бути впевненим, що хвороба не повертається.