Задирки на пальцях
Через стрес багато людей гризуть нігті, постійно миють руки і використовують санітайзери — все це впливає на виникнення задирок. Задирки маленькі, але дуже неприємні, особливо, коли відриваються і утворюють хворобливі ранки. Зазвичай вони пов’язані із загальною сухістю шкіри
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/505496/manikiur.jpg)
Як правильно позбутися задирки. Її потрібно акуратно відрізати манікюрними ножицями або щипчиками. Спочатку ретельно помити руки, щоб не занести інфекцію; обрізати потрібно обережно, не дуже близько до основи; після процедури зволожити шкіру кремом. Щоб пом’якшити шкіру перед тим, як зрізати задирки, можна потримати руку в теплій воді або нанести вазелін або інший зволожувальний засіб.
Пароніхія — це запалення навколонігтьового валика внаслідок потрапляння бактерій зі шкіри всередину тканин. Коли задирку відривають, утворюється невелике пошкодження, через яке бактерії можуть потрапити в середину. З таким запаленням краще звернутися до дерматолога. Також варто це зробити, якщо:
- шкіра після видалення задирки не гоїться більше тижня;
- почервоніння в місці задирки розширюється або посилюється;
- ніготь змінює колір або стає м’яким.
Як уникнути появи задирок. Щоб знизити ризик появи задирок, потрібно боротися із сухістю шкіри й уникати подразників. Ось що можна робити:
- змащувати руки зволожувальним кремом, наносити його навіть на кутикулу;
- використовувати зволожувач повітря;
- одягати рукавички під час миття посуду та використання хімікатів;
- не застосовувати засобів з ацетоном для видалення лаку;
- не зрізати кутикулу під час манікюру.
Якщо не хочеться мучитися із задирками, варто стежити за загальним здоров’ям шкіри та забезпечувати її поживними речовинами. Особливо важливими для здоров’я шкіри вважаються вітаміни А, С, D та Е. Ефективність цих вітамінів у косметиці не дуже добре доведена. Тому краще отримувати їх з їжею.