Лавровий лист у домашній аптечці
Лаврове листя у домашній аптечці може бути так само корисне, як і на кухні. Крім нього, в народній медицині використовують і кору лавра, коріння, плоди (які самі по собі неїстівні) та їхні кісточки
Звичайно, всі ці частини рослини, крім сушеного листя, придбати проблематично, оскільки культура південна, і росте зазвичай у Причорноморській зоні або по узбережжю Середземного моря. Однак за бажання лавр можна вирощувати вдома, в горщику. Він невибагливий і відмінно приживається за належного догляду.
Лаврову олію використовують для лікування ревматичного артриту, подагри, а також при цукровому діабеті, болях і дзвоні у вухах, пухлинах печінки й селезінки, кольках, геморої, укусах комах.
Готується вона просто: кілька листочків подрібніть у кавомолці і залийте 100 г рослинної олії або топленого вершкового масла. Бажано готувати засіб про запас: чим довше настоюватиметься, тим кращими будуть властивості. Однак застосування лаврової олії загрожує побічними ефектами: провокує нудоту, може викликати місячні раніше терміну і є сильним сечогінним засобом.
Ванни з відваром із листя корисні при захворюваннях сечового міхура та матки. А якщо шматочок деревини лаврового дерева покласти в дитяче ліжечко, то малюк спатиме спокійніше.
Виділення з вуха
- 2 столові ложки лаврового листя подрібніть і настоюйте дві години в склянці окропу, а потім промивайте й закапуйте у вухо 2−3 рази на день.
Цукровий діабет
- 10 листків залити 3 склянками окропу, витримати 3 години і вживати по 3 столові ложки 3 рази на день.
Геморой
- 8−10 лаврових листочків подрібнюють і настоюють протягом години в склянці окропу. Процідивши, робіть примочки.
Кон’юнктивіт
- 3−4 лаврові листки (подрібнені) на пів години залити неповною склянкою окропу. Цим настоєм промивайте очі і робіть примочки. Ще ж варто випити такого настою (скільки зможете). Якщо кон’юнктивіт гнійний — виліковується за кілька разів, хронічний (катаральний) вимагає трохи більше часу.
Виведення солей з організму
- 5 листочків залити 0,5 л води і прокип’ятити 10 хвилин. Після проціджування сюди додають столову ложку меду та сік лимона середніх розмірів. Пийте маленькими ковточками перед кожним вживанням їжі (за день бажано все випити).
Рецепт від кашлю
- 2 листочки, по столовій ложці соди й меду залити склянкою окропу і 15 хвилин кип’ятити на повільному вогні. Вийнявши лаврові листочки, розмішайте та пийте по 1 столовій ложці (за 30 хвилин до їди і на ніч). Попередньо рідину прогрівають на водяній бані.
«Шишки» на ногах
- 5 листочків подрібнити, залити нашатирним спиртом (100 г) та залишити у темному місці, поки рідина не стане коричневою. Потім проціджують і натирають «шишки».
При захворюванні суглобів, судомах
- 30 г подрібненого листя залийте 200 г соняшникової олії (краще лляної) і настоюйте 10 днів у теплому місці. Процідивши, відтисніть та втирайте у проблемні ділянки.