Сам загинув, але врятував чотири життя
29-річний чоловік став донором посмертно. Його органи пересадили трьом дорослим та підлітку
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/471118/donor.jpg)
У місті Лева провели чотири пересадки органів — серця, печінки й нирок. Донором став молодий чоловік, який потрапив в автокатастрофу. Лікарі цілу добу боролися за його життя, однак важка політравма не залишила пацієнту шансів на життя. Утім, його здорові органи стали таким шансом для чотирьох інших людей.
Забір органів, дозвіл на який дали найближчі родичі - дружина, батьки, дідусь та бабуся загиблого, провели в Лікарні Св. Луки (колишній 8-й міській лікарні). Пам’ять донора медики вшанували «коридором подяки» (на фото).
Його серце забилося в грудях 33-річного Василя з Миколаєва, що на Львівщині. Через обширний інфаркт у пацієнта розвинулася ішемічна кардіоміопатія — власне серце ледве-ледве перекачувало кров. Трансплантацію провели в Лікарні Св. Пантелеймона. Це — колишня лікарня швидкої медичної допомоги.
У цьому ж медзакладі пересадили печінку 62-річній жінці із Закарпатської області з пізньою стадією цирозу. Львівські лікарі оперували пацієнтку спільно з колегами з київської «Феофанії».
Одна нирка дісталася 30-річному чоловікові з Львівської області. На новий орган той чекав довгі сім років. У пацієнта — діабет. А крім того, ще й серцева недостатність. Діаліз він переносив погано. Через це його серце зношувалося у кілька разів швидше. Пересадка була єдиним шансом вижити. Трансплантацію провели хірурги Лікарні Св. Луки. Досі операції з пересадки органів у цьому медзакладі не проводилися.
А от історія хлопчика, якому пересадили другу донорську нирку, могла б послужити сценарієм для фільму. Зі щасливим кінцем.
У 12-річного Назарка з Яворівщини — така ж хвороба, як і у його 17-річної сестри Соломії: синдром Жубера. Це — рідкісна спадкова патологія, за якої уражаються багато органів. Дівчина вже перенесла дві трансплантації - печінки та нирки, але попереду чекає ще одна. Нирка, яку пересадили юній пацієнтці 8 років тому, перестала нормально функціонувати. Втім, родина спокійна, адже донор у них уже є. Ним стане мама. Жінка прийняла надзвичайно сміливе рішення, адже, крім Назарка й Соломії, виховує ще двох дітей.
Назарко лікувався впродовж чотирьох років, був на діалізі. Звісно, з цим було пов’язано багато обмежень. Тепер хлопчина нарешті зможе про них забути.
Коли вибухнула війна, він з мамою виїхав до Польщі. Два місяці родина провела в польській клініці, але вирішили повернутися в Україну. Перед цим батьки записали сина в Лист очікування, і коли знайшлася для нього нирка, без вагань погодилися на операцію.
Оперували Назарка фахівці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру разом з колегами з Першого медичного об'єднання м. Львова.
Як розповів «ВЗ» лікар-нефролог центру Роман Андруневич, підліток почувається добре. В нього нормалізувалися рівні креатиніну й сечовини, виділяється достатній об'єм сечі. Артеріальний тиск — у межах вікової норми. А це все свідчить про те, що донорська нирка працює. «Назар добре переніс трансплантацію, і ми сподіваємося, що в майбутньому у нього не виникне ускладнень», — підсумував медик.