Як швидко відростити волосся
Фраза «Ти те, що ти їси» на 100% стосується краси та здоров’я волосся
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/469296/pexels-element-digital-973401.jpg)
Усі, хто хоча б раз заводив собі кучері, знають, скільки труднощів підстерігає на цьому шляху. Волосся росте повільно, а досягнувши більш-менш пристойної довжини, січеться й пушиться. Та й ходити з «воронячим гніздом» доти, поки не з’явиться повноцінна гривка, — сумнівне задоволення, так і хочеться пустити все «під ножиці». Тому почнемо з порад, як зберегти (і надалі примножити) наявну на голові «рослинність».
Вирішивши відрощувати волосся, дайте йому волю, носіть розпущеним. Будь-які стягування й деформації волосся погано позначаються на його стані і рості. Навіть нешкідливі, здавалося б, невидимки й м’які еластичні ґумки ушкоджують структуру волосся, провокують натяг біля кореня й тим самим послаблюють його ріст.
Проведіть ревізію косметичних засобів із догляду за волоссям. Потрібно підібрати ту косметику, що відповідає вашому типу волосся. У магазині виберіть шампунь, бальзам і маску однієї серії. Не обов’язково орієнтуватися на асортименти супермаркетів, зверніть увагу на аптечні засоби. Як правило, органік-шампуні не містять шкідливого для шкіри голови лаурел-сульфату. Який би дорогий шампунь ви не придбали, дива чекати не варто — засіб надто повільно впливає на шкіру голови й волосся.
Добре зарекомендували себе маски для волосся. Для блиску й зволоження волосся раз на тиждень потрібно робити олійні маски (оливкову, реп’яхову, із зародків пшениці), для відновлення й росту — із дріжджами, вітамінами, А та Е й розчином алое (продається в аптеці), для стимуляції росту — з гірчичною олією або настоянкою стручкового перцю (аптечна настоянка розводиться водою в пропорції 1:10). Зауважте, що олійні маски вимивають барвний пігмент, а це власницям фарбованого волосся аж ніяк не підходить. Оскільки часте фарбування стійкими засобами на цьому етапі небажане, обговоріть це з перукарем.
Як вийти із ситуації. Можливо, майстер запропонує легке мелірування, м’які відтінкові бальзами або натуральні барвники. Прасочки і фени полегшують сушіння й укладання, однак сушать і травмують волосся. Доведеться на час (в ідеалі - назавжди) відмовитися від цих приладів. Заведіть звичку мити голову ввечері, коли є час висушити волосся природним способом. Ранкове «експрес-миття» — справжній стрес для волосся, яке мокрим потрапляє під струмінь гарячого фена. Вимите волосся потримайте 15−20 хвилин під рушником. Це дозволить видалити з нього зайву вологу. Потім візьміть чистий сухий рушник і, не поспішаючи, акуратно промокайте ним пасма по всій довжині. Щоб надати зачісці об'єму, нахиліть голову вниз, перебирайте пасма пальцями.
На засоби до укладання волосся заборона не поширюється, головне, знайте міру і вибирайте ті, у складі яких присутні D-пантенол, екстракти різних трав, ланолін і УФ-фільтри, але без спирту. Не можна недооцінювати також стимулювальну дію масажу у справі росту волосся. Завдяки масажу збільшується приплив крові до волосяних цибулин, що зміцнює їх. І не забувайте масажувати шкіру голови перед миттям: подушечками пальців від вух і основи потилиці просувайтеся вгору легкими круговими рухами. Візьміть за правило перед сном робити 100, а краще 200 змахів гребінцем. Нахиливши голову вниз, зачісуйте волосся з потилиці вперед, «проти шерсті» — це перша частина процедури. Стільки ж рухів зробіть, погладжуючи себе «за шерсткою», тобто в напрямку росту волосся. Масажна щітка має бути з натуральних матеріалів — щетини або дерева.
Фраза «Ти те, що ти їси» на 100% стосується краси та здоров’я волосся. Щоб локони росли швидко й радували вас здоровим виглядом, харчуйтеся повноцінно. Перелічимо продукти, які повинні бути постійно у вашому раціоні: крупи, зелений горошок, шпинат, броколі, лосось і риба жирних сортів, курячі або перепелині яйця, вершкове масло й олія, яловичина або телятина. Оскільки забезпечити збалансоване харчування не завжди вдається, приймайте полівітамінні комплекси, які пропонує аптечна мережа. Однак пам’ятайте: флакони з піґулками — не панацея і не диво-засіб для волосся. А лише допоміжний чинник. Немає рації витрачатися на дорогі імпортні препарати, досить, щоб у складі засобу були вітаміни А, В, С, Е, магній, цинк, залізо.