Мультяшному Мауглі виповнилося 55 років
18 жовтня 1967 року на екрани вийшов славетний мультфільм студії Disney-«Книга Джунглів»
/wz.lviv.ua/images/wzhistory/_cover/475133/mauhli.jpg)
18 жовтня 1967 року відбулася прем’єра американського мультиплікаційного фільму «Книга джунглів», знятого студією Walt Disney Productions за мотивами однойменної збірки оповідань англійського письменника Редьярда Кіплінга.
Це — дев’ятнадцятий повнометражний мультфільм компанії Волта Діснея та останній, у створенні якого брав участь сам Волт Дісней, який помер під час його виробництва.
Мультфільм став справжнім кінохітом, зібравши у світовому прокаті 378 мільйонів доларів (з урахуванням повторних випусків), при тому, що на його виробництво було витрачено лише 4 мільйони!
Волт вирішив, що оригінал Кіплінга занадто похмурий та драматичний для сучасного глядача. Адже збірка Редьярда Кіплінга «Книга Джунглів», яка вийшла ще в 1894 році, мала дуже повчальний характер та змальовувала світ тварин та людського дитинчати у ньому у дещо жорсткій манері.
З цього приводу в Діснея виникло непорозуміння зі сценаристом майбутніх «Джунглів», Біллом Пітом, в результаті чого Піт покинув проєкт. Було прийняте рішення — стрічку треба наповнити гумором, іронією, забарвити важкі та суворі моменти, що присутні у книзі. Тому перше, що сказав Дісней Ларрі Клеммонсу — новому сценаристу стрічки — «Я не хочу, щоб ти читав все, що було написано до тебе з цього приводу».
У стрічці присутня безліч сцен та моментів, які аж ніяк не узгоджуються з оригіналом. Наприклад — Каа в книзі — друг та порадник Мауглі, який рятує його від мавп, а в мультфільмі він — лиходій, який має намір з’їсти Мауглі. Або, до прикладу, бандер-логи, які в мультфільмі мають власного короля Луі, в оригіналі Кіплінга бандер-логи не здатні обрати вожака.
Завдяки «Книзі Джунглів» діти всього світу тепло познайомилися з такими улюбленими тепер персонажами: хоробрим і допитливим Мауглі, відданим і незграбним Балу, мудрим Багірою (на відміну від популярного совєтського мультфільму цей персонаж у Діснея чоловічого роду) і багатьма іншими.