«Тут немає ніякої корупції»
ТзОВ «Ромус-Поліграф», що належить батькам заступника голови Львівської облради Юрія Холода, отримає 500 тисяч гривень на закупівлю обладнання – за програмою допомоги бізнесу під час воєнного стану
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/461951/pidpryiemstva.jpg)
Компанія батьків заступника голови Львівської облради Юрія Холода отримає 500 тисяч гривень на закупівлю обладнання – як допомогу бізнесу під час воєнного стану. Про це повідомив сайт “Варіанти”. Відповідне розпорядження голови Львівської ОВА Максим Козицький підписав 16 червня 2022 року. Фінансування програми – у межах наданих асигнувань з обласного бюджету, а також держбюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Згідно з документом, пан Козицький затвердив перелік з 32 підприємств, які працюють у сфері харчової, легкої, машинобудівної промисловості, та яким нададуть кошти у рамках програми підтримки бізнесу на Львівщині – на закупівлю необхідного для їхньої діяльності обладнання. У цьому переліку, зокрема, є і ТзОВ “Ромус-Поліграф”, яке отримає 500 тисяч грн.
Згідно з даними аналітичної системи YouControl, “Ромус-Поліграф” належить львів’янам Ігорю Холоду й Романі Холод, батькам заступника голови Львівської облради Юрія Холода. До свого обрання заступником голови ЛОР (1 грудня 2020 року) Юрій Холод працював заступником голови Львівської облдержадміністрації.
У коментарях групи “Львівська політика” Юрій Холод прокоментував ситуацію так: “Мій тато самостійно займається бізнесом, створює робочі місця, і ніхто йому не підкидає нічого”.
Але чому саме фірма батьків Холода опинилася у переліку підприємств-отримувачів допомоги? За якими критеріями визначали ці фірми? Зрештою, чи немає тут корупції?
Про це “ВЗ” розповів заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Орест Гринів.
“Тут немає ніякої корупції, – стверджує Орест Гринів. – На час воєнного стану Львівська ОВА підготувала програму підтримки бізнесу. Це, зокрема, підтримка релокованих підприємств, які переїхали на Львівщину зі сходу. А також підтримка і надання фінансової допомоги місцевим виробничим підприємствам трьох галузей – машинобудівна промисловість, виробництво харчових продуктів і виробництво одягу.
Загалом на підтримку релокованих підприємств програма передбачала 900 тисяч гривень, а на закупівлю обладнання підприємствам харчової, легкої, машинобудівної промисловості – 15 млн 508 тис. 364 грн.
Тобто підприємства цих галузей могли подати заявку на таку допомогу. Для них максимальна сума, визначена програмою, була 500 тисяч грн. Які до них були основні вимоги? Реєстрація на території Львівської області, провадження діяльності не менш ніж 24 місяці і створення не менше 5 робочих місць з початку запровадження воєнного стану і на момент подачі заявки. Тобто усі місцеві підприємства, які відповідали цим вимогам, могли подати заявку. Крім заявки, вони мали подати комерційну пропозицію на обладнання, яке хочуть купити. Тобто тут не було жодних оцінок, ніяких виставлянь балів тощо. Якщо ті всі умови були збережені, експертна комісія ухвалює рішення про надання допомоги.
Підприємство “Ромус-Поліграф” відповідає усім цим критеріям. Вони хочуть придбати нове обладнання для виробництва печива, відповідно, звернулися до нас по таку допомогу. Експертна комісія ухвалила рішення про надання допомоги 500 тис. грн. Це підприємство – таке саме, як всі інші підприємства Львівщини. Має таке ж право подаватися на допомогу, як і всі інші. Тут немає жодного підтексту, ми не бачимо тут нічого поганого.
Загалом на отримання допомоги на закупівлю обладнання подавалися 34 підприємства, але двоє відпали, тому що вони не створили робочих місць. Коли подавали заявку, сказали, що створили робочі місця, але коли ми подали запит у Податкову, виявилося, що їх не створено”.