«Маємо платити ще й за тепло для щурів у підвалах?»
«Львівтеплоенерго» виставило нові, здирницькі тарифи за тепло й гарячу воду
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/451164/pexels-kbra-arslaner-7790205.jpg)
У середині січня львів’яни почали отримувати платіжки за грудневу «комуналку». У платіжці за тепло і гарячу воду чекав неприємний «сюрприз» – додалися п’ять нових стрічок до оплати. А саме – «Опалення місць загального користування (МЗК) та допоміжних приміщень», «Витрати теплоенергії на функціонування системи центрального опалення», «Витрати теплоенергії на функціонування системи гарячого водопостачання», абонплата за постачання теплоенергії і абонплата за постачання гарячої води.
Паралельно ЛМКП «Львів-теплоенерго» розмістило на своєму сайті та у ФБ роз’яснення щодо цих платіжок. Як йдеться у тексті, від 1 грудня 2021 року змінено порядок розподілу послуг із постачання теплової енергії та гарячої води у будівлі. Посилаються на статтю 10 Закону «Про комерційний облік теплоенергії та водопостачання» і Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, яку затверджено наказом Мінрегіонбуду від 2018 року.
Окрім того, від 1 грудня 2021-го споживачам виставляють абонплату за постачання теплоенергії та постачання гарячої води. Ця абонплата нараховується мешканцям багатоквартирних житлових будинків і визначається з розрахунку на одного абонента на місяць.
Як і слід було очікувати, чимало львів’ян такими новаціями обурені. Під Фейсбук-дописом «Львівтеплоенерго» – море негативних коментів. Обурюються, зокрема, люди, в яких у квартирі є газова колонка, а їм виставили платіж за гарячу воду. Також обурюються власники систем індивідуального опалення, які тепер чомусь мусять платити за вічно холодні загальнобудинкові труби у під’їзді. Люди кажуть, у їхніх під’їздах взагалі нема батарей і труб опалення, а рахунки за опалення МЗК все одно виставили...
«ЛМКП «Львівтеплоенерго», відповідайте! Люди волають до вас! – пише Любов Качмар.– Ми маємо платити ще й за тепло для щурів у підвальних приміщеннях? А ви не забули про теплотраси поза будинками? Нехай там травичка зелена росте зимою. А чом би й ні?».
Люди не можуть достукатися до відомства, бо, як стверджують, на електронну пошту їм не відповідають, а телефонів не підіймають.
Поки «Львівтеплоенерго» як води в рот набрало, у Тернопільській мерії, наприклад, хоча б зробили спробу пояснити людям, як формується абонплата. Ось це роз’яснення: «Абонплата за тепло і гарячу воду включає витрати на обслуговування будинкових лічильників тепла та витрати, пов’язані з розподілом та адмініструванням послуг. Абонентська плата розрахована на один особовий рахунок, незалежно від площі житлового приміщення і кількості осіб, які в ньому зареєстровані. Сума абонплати розраховується за формулою, яку запровадив Кабмін. У формулу входять такі показники, як прожитковий мінімум, середня кількість осіб у сім’ї (2,58), середня частка витрат на комунальні послуги від загального доходу (0,15), коефіцієнт (для опалення і води – 0,019)”.
Крім того, у Тернополі створили спеціальні комісії, які обстежують опалювані багатоквартирні будинки, перевіряють стан теплоізоляції транзитних трубопроводів у квартирах, де встановлено індивідуальне опалення, та місця загального користування (горища, підвали, сходові майданчики). Про це йдеться на сайті Тернопільської міськради. На підставі складених актів комунальне підприємство теплових мереж «Тернопільміськтеплокомуненерго» перерахує плату за функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання за грудень 2021 року та за січень 2022 року. Зокрема, обіцяють перерахувати плату для тих тернополян, у кого в квартирі є заізольовані транзитні трубопроводи, проте у платіжках за грудень люди отримали нарахування за ці стояки.
Читайте також: Газ та цукор подорожчали на понад 60%, електроенергія - на 34%