Равликів теж тримають на дієті, а то помруть від «ожиріння»
Програмісти з Рівного розводять молюсків. Поки що працюють лише на експорт
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/393247/takvyhliadaeravlykovaferma1.jpg)
ІТ-спеціаліст із Рівного Роман Денькович разом із колегою Дмитром заснували у селі Привільному Дубненського району Рівненщини равликову ферму. Тут вирощують два види молюсків — середземноморських та африканських.
Чоловіки розповідають, що довго шукали справу, яка б не лише приносила прибуток, а й була цікавою. Оскільки равликовий бізнес на Рівненщині, як і в Україні загалом, лише набирає популярності, вирішили й собі збудувати молюскову ферму.
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/07/Roman_Den_kovych.jpg)
Новоспечені бізнесмени кажуть, що багато вчаться. Проте вже мають безліч ідей. У найближчих планах — запрошувати на ферму туристів, влаштовувати дегустації готової продукції.
— Вирощування равликів — процес тривалий і складний. Взимку у тварин починається інкубаційний період, який триває аж до травня. У спеціальному приміщенні молюски відкладають ікру, яку кладемо в інкубатор і чекаємо, доки вилупляться равличенята, — ділиться секретами Роман. — Тих, що вилупилися раніше, забираємо в теплицю, а щойно потепліє — молоде поголів’я випускаємо у поле.
Цікаво, що равлики відкладають ікру лише вночі та закопують її в ґрунт. Ці молюски — гермафродити, тож після спарювання вагітніють обидві особини, кожна з яких відкладає близько 200 ікринок. Після цього фермери збирають ікру і відправляють на інкубацію. Якщо вчасно не забрати «дитинчат», які вилупилися, вони починають їсти кокони інших.
— Равлики невибагливі, проте роботи біля них вистачає. Харчуються молюски рослиною перко — це гібрид капусти та рапсу, який вивели спеціально для них. Трохи годуємо комбікормом. Важливо не перегодовувати живність, бо тоді тіло стане більшим за мушлю, й вони помруть, — додає Роман Денькович. — Молюсків експортуємо у Європу, місцеві фермери не встигають за попитом. Відправляємо товар живим. Перед відправкою равликів охолоджуємо, щоб вони впали у сплячку, фасуємо у сітки. У Європі равлики — справжній делікатес, такі страви в ресторанах коштують недешево. Також слимаків використовують у косметології. Креми та маски зі слизу равликів сприяють відновленню шкіри.
Фото авторки
Рівненська область.