Перехід у формат маршового батальйону практично всього контингенту росіян — неминуча перспектива
Кілька нюансів про бажання росіян набрати додаткових 300 тисяч бійців
На початку 2024 року перед російським командуванням стояло завдання — для продовження війни проти України на нинішньому рівні інтенсивності забезпечити надходження до складу війська 500 тисяч бійців.
У цілому сьогодні з урахуванням середньостатистичного мобілізаційного потенціалу 30 тисяч новобранців на місяць — це цілком можливо. Та лише з урахуванням поетапного нарощування мобілізації до 50 тисяч на місяць і оголошення загальної чи часткової мобілізації у росії.
Такий показник дозволяв би щомісяця компенсувати втрати у 30 тисяч і накопичувати ресурси до показника +140 тисяч бійців до кінця року.
Виникає питання, звідки з такими показниками ворогу набрати 300 тисяч, про які з недавніх пір стільки розмов? Відповідь проста — тільки шляхом оголошення загальної мобілізації.
Тільки загальна мобілізація дозволить військово-політичному керівництву росії набирати щомісяця до 100 тисяч із тріском самої мобілізаційної системи. Причому щонайменше до 40 тисяч повинні йти на компенсацію щомісячних втрат з урахуванням їхнього зростання. Тобто за місяць росія зможе нарощувати людський ресурс у середньому на 60 тисяч, а щоб вийти на показник накопичення резерву в 300 тисяч їй знадобиться до пів року.
Якщо в росії загальна мобілізація розпочнеться у червні, то ці 300 тисяч у розпорядженні окупаційного війська будуть не миттєво, а до кінця 2024 року.
Повторюся, це все можливе лише за вищезгаданих показників. Якщо ж один із них зміниться у більшу чи меншу сторону, зміняться і терміни та можливості.
Цілком окрема тема стосується питання — чим ці 300 тисяч комплектувати? Мається на увазі штатна комплектація технікою кожного підрозділу. Адже у нинішнього контингенту окупантів в Україні і так гострий дефіцит цієї складової. Це може натякати на те, що перехід у формат маршового батальйону практично всього контингенту росіян — неминуча середньострокова перспектива. Зрозуміло, такий перехід вимагатиме інших рішень щодо протидії штурмам.