Ми не живемо в ідеальному світі. Кожен крок має наслідки
Про Україну, Іран і Ізраїль
Історія відносин Ірану та України не така вже й проста. Ми поводили себе не бездоганно на міжнародній арені, зокрема, і стосовно голосувань щодо антиіранських санкцій.
Була також купа питань щодо військового співробітництва.
Українська влада наголошувала ще в 2021 році, що Іран залишається важливим торговельно-економічним партнером України. А товарообіг між країнами склав $ 723,7 млн.
А ще між Україною та Іраном діє двостороння угода Договір про основи взаємовідносин і принципи співробітництва між Україною та Ісламською Республікою Іран, яка унеможливлює застосування сил проти країни-підписанта.
Але це не завадило військовим Ірану 8 січня 2020 року під Тегераном «випадково» збити український літак Boeing 737.
Так само як і не завадило співпрацювати зараз з росією, забезпечуючи її дронами і, скоріше за все, ще й ракетами.
А політика Ізраїлю щодо військової допомоги нам — очікувана. Не вони себе дивно поводять. Це ми не підтримували Ізраїль. Наприклад, не голосували в ООН проти Ірану, не пропонували військову допомогу Ізраїлю і так далі.
І я би хотіла уточнити: міністр оборони Ізраїлю сказав не зовсім те, що тягають зараз у зубах, не розібравшись.
Ось пряма цитата: «Я хочу бути зрозумілим, ми не продавали зброю Україні, ми передавали їй гуманітарне та медичне спорядження, це має бути ясно. Але зброю ми не продавали» — і там мова — про попередні роки. Не про зараз.
А далі він говорить таке: «Ми можемо допомогти Україні „розумними“ системами попередження про ракетний напад».
Зараз Ізраїль надає Україні базові розвіддані щодо іранських дронів-камікадзе, які росія почала використовувати на полі бою в Україні. Крім того, одна з приватних ізраїльських компаній передає Україні супутникові знімки позицій російської армії.
Ми не живемо в ідеальному світі. Кожний крок має наслідки.
На жаль, всі вчаться виключно на своїх помилках. І люди, і країни.