Передплата 2024 «Добрий господар»

Україна не вступить ні в НАТО, ні в ЄС, якщо авторитаризм буде посилюватися

Ситуація з усуненням Денісової з посади омбудсмена, спроби запровадження дистанційного голосування у Верховній Раді - все це підриває авторитет України

Якщо випадки авторитаризму в Україні будуть зберігатися й посилюватися, Україна ніколи не стане членкинею Європейського Союзу, так само й НАТО. Адже у країн, які зараз є членкинями Північноатлантичного Альянсу, вже є досвід, що відбувається, коли держава з авторитарними тенденціями стає учасницею союзу, заснованого на цінностях. Це відбувається з Туреччиною. Навіщо тягнути ще одну країну, яка може дозволити собі поведінку з точки зору авторитарних інтересів правителя? І навіть побоювання, що Україна може стати авторитарною державою за чинного президента чи наступного, означають, що будь-який політик з авторитарними тенденціями зруйнує європейські та євроатлантичні перспективи.

Абсолютно очевидно, що за тим, що відбувається в Україні, стежать. Помічають, коли зʼявляються повідомлення корупційного характеру, чи придушення свободи слова - вимкнення з мережі Т2 "Еспресо", "5-го каналу" й "Прямого". Тобто на Заході говорять про придушення свободи слова в Україні, а чиновники кажуть, що так і має бути - це сильний козир, щоб кандидатського статусу до Європейського Союзу не було. За подібне критикують Угорщину - всі дивуються, як така країна змогла потрапити до ЄС. Тому більше такої помилки у Європі не допустять.

Ситуація з усуненням Людмили Денісової з посади омбудсмена, спроби запровадження дистанційного голосування у Верховній Раді - все це підриває авторитет України. Зривання участі 5-го президента Петра Порошенка у Парламентській асамблеї НАТО, хоча це була офіційна поїздка, затверджена головою парламенту. Про це написало багато світових видань - це затьмарило новини з фронту. І виникає питання: кому була потрібна ця антиукраїнська провокація? Коли Порошенко через 2 дні виїхав на іншу міжнародну конференцію.

Джерело

Схожі новини