Єврокомісія надіслала Україні важливий меседж

Гроші на відмову від російських енергоносіїв є, але є умова

Сьогоднішня заява Єврокомісії щодо виділення коштів на боротьбу з енергетичною залежністю росії ставить на місце всі держави, які намагаються «торгуватися».

Єврокомісія оприлюднила великий, повноцінний план посилення енергетичної безпеки, вартістю в 300 мільярдів євро. Логіка документа проста: це гроші, які будуть витрачатись на альтернативні та відновлювальні джерела енергії. Не просто не-російські, а чисті і конкурентні.

Гроші не будуть «виділятися» – це напрямок використання європейських грошей, який передбачає і енергоефективність, і пошук альтернативних джерел постачання, і пришвидшення переходу на відновлювальну енергетику.

Масштабний і великий план, який також посилає меседж державам, які намагаються «торгуватися». Це полегшить Європі дискусію з Угорщиною. Гроші на відмову від російських енергоносіїв є, але вони потребують чітких проєктів та прозорого використання, а не шантажу заявами.

Це, до речі, і для України важливий меседж. У новій програмі є гроші на підтримку України, але лише на виживання. За серйозні кошти доведеться поборотися відкрито, пропонуючи зрозумілі проєкти.

Ми маємо сильні сторони: вуглецево нейтральна атомна енергія, перспектива постачання водню, зрозумілі проєкти відбудови зруйнованої війною інфраструктури. Але «договорняків» не буде, як би цього комусь не хотілося.

Джерело

Схожі новини