Передплата 2024 «Добра кухня»

Світ, який Україна змінює щодня

Ми не хотіли війни, хоча Росія напала ще у 2014 році. Україна зараз веде Війну за Незалежність. Вона – народна і справедлива

Війна розпочалася 24 лютого 2022 року, і цей день змінив історію Європи та світу. Кремль спочатку зосередив 150 тисяч військових на кордонах України, а потім звинуватив Україну у прагненні захопити так звані «народні республіки Донбасу». Населення РФ продовжує перебувати у зазомбованому пропагандою стані, Кремль посилює інформаційну ізоляцію.

Путін заявив про прагнення демілітаризації та денацифікації України. Тезу про денацифікацію спростували навіть Еммануель Макрон та Олаф Шольц. Нагадаю, що мільйони мешканців України стали жертвами нацистів під час Другої світової війни. І саме по меморіалу у Бабиному Яру – одному з місць європейського Голокосту – завдала удару російська авіація.

Міф про сучасну та потужну російську армію розвіяли українські чоловіки та жінки – солдати та офіцери ЗСУ, Національної гвардії, Територіальної оборони, прикордонники, поліцейські. Вони зупинили броньовані армади росіян, зруйнувавши їхні сподівання на бліцкриг. До сил Територіальної оборони вступили близько 100 тисяч людей, не менше поповнили лави ЗСУ. Успіхи українських захисників завершують процес формування модерної української політичної нації.

Світ не вірить брехні Путіна про хижу Україну

Світ побачив воєнні злочини росіян – вбивства мирних мешканців (десятків дітей та сотень дорослих), захоплення Чорнобильської АЕС та обстріл Запорізької АЕС, варварські ракетно-артилерійські обстріли Харкова та Маріуполя, Охтирки та Ізюма, десятків інших населених пунктів. Світ отримав за час війни Росії в Україні масив доказів про злочинний характер путінського режиму.

Влада в Україні не розвалилася під ударами російських ракет, навпаки, Володимир Зеленський став камертоном та символом опору агресії. Політичні протиріччя відступили на другий план, у Верховній Раді створено «оборонну коаліцію», спроможну ухвалювати рішення конституційною більшістю голосів депутатів. Збройні Сили зберегли керованість та діють успішно. Україна витримала випробування широкомасштабною агресією практично у всіх сферах суспільного життя.

Україну залишили (за даними ООН) близько 2 мільйонів її громадян, 90% з них виїхали до країн ЄС та їх партнерів. Значна кількість громадян України стали внутрішньо переміщеними особами. Ми повинні зробити все, щоб вони повернулися якнайшвидше додому. Ця міграційна криза для Європи стала наймасштабнішою після Другої світової війни.

Україна подала заявку на вступ до ЄС, яку схвально оцінив Європейський Парламент. Проте відмовмось від ейфорії з цього питання – вступ до ЄС відбудеться не завтра, власне, як і розмова з керівництвом Грузії та Молдови, які не підтримали санкції Європейського Союзу проти Росії, однак також подали заявки на вступ до ЄС.

НАТО виявилося неспроможним створити безпольотну зону над Україною. Це слабка позиція найпотужнішого у світі військово-політичного альянсу, яка засвідчує значний вплив Росії на окремих його членів. Ми знаємо, хто наші друзі і хто – опоненти всередині НАТО. Ми віримо, що здоровий глузд переможе.

Глобальні платіжні системи та притомні світові корпорації йдуть з Росії. Вона перетворюється на найбільшу у світі сіру зону, хоча прагнула цієї долі для України. Україна ж вистоїть, бо неможливо перемогти людей, які без зброї зупиняють бронетехніку ворога та захищають рідну землю.

Ми стрімко налагодили систему «свій – чужий» для сторонніх спостерігачів цієї війни. І хочемо попередити: Путін не зупиниться на Україні. Ми знаємо, хто спроможний нам допомогти, а хто буде лише вибудовувати словесні конструкції. Ми покладаємося на себе.

Ми переможемо.

Євген Магда для «ВЗ»

Схожі новини

Читайте також

29.05.2024

Однорука війна

Всі військові планувальники розуміють, що виграти цю війну Україна має на півдні, бо там вона набагато сильніша за росію з погляду логістики. Це розуміє і російський генштаб і тому усіма засобами намагається утримувати більшість українських військ на сході. Цій меті відповідають і російські операції на півночі, тобто у Харківській та Сумській областях. Мета цих операцій не створення «санітарної зони», як про це говорить кремль. І не прорив української оборони, як можуть подумати воєнні оглядачі