Генштаб та загони добровольців
Прочитав заяву-звернення Генерального штабу до місцевих органів влади та громадян із закликом не створювати загони добровольців
Як на мене, це хибне і неправильне звернення.
Так, наразі сил ЗСУ та Національної Гвардії, СБУ достатньо, для захисту України від того угруповання військ, яке стоїть на кордоні. А що буде через місяць, а восени? Росія вже наростила свої війська біля кордону з Україною із 80 до 100 тисяч і продовжує це робити.
Добре, Рада прийняла закон про резервістів, який ще, до речі, не підписаний, але добре… Наберемо резервістів.
А хто проводить зараз у державі роботу з Цивільної Оборони? Хто відпрацьовує евакуацію населення в містах мільйонниках, стотисячниках? Щось я такого в Україні не бачив. А Росія проводить, регулярно. Почитайте просто про розмахи цих навчань за ці роки… Там навіть закон про евакуацію громадян прийняли.
Наступний аспект — дезертири та зрадники. Нагадаю, що в Криму зрадило 70% армії, 90% Внутрішніх військ, міліції та СБУ. А які черги були на кордонах в 2014-му? Вам нагадати слова першого заступника міністра оборони Івана Руснака у 2019-му році про кількість дезертирів? Пошукайте.
Тому не можна одразу нищити патріотичне прагнення громадян захищати власну державу.
Немає законодавства? Приймайте. Он в Раді вже довгий час зареєстровано закон про ТРО. Недосконалий? Суперечливий? Запропонуйте свій.
Але військово-політичне керівництво має роздмухувати патріотичні настрої у громадян, які об'єднують народ перед спільною загрозою.
Влада сама має очолити організацію добровольців в законні, навчені, дисципліновані підрозділи.
Звичайно, якщо є плани захищатися, а не капітулювати.
Бо тоді народ організується сам, і жодні заяви та благання цьому не завадять.