«Голуби миру» прагнуть схилити нас до миру на умовах агресора
А інформаційний супровід їм забезпечують проросійські телеканали «112» і NewsOne
На війні як на війні. Хоч в Україні не оголошено воєнний стан, але Росію офіційно визнано країною-агресором, а на сході країни щодня гинуть або зазнають поранень українські воїни. І на цьому тлі дедалі частіше чуємо і бачимо на бігбордах політичні заклики до миру та пропозиції погоджуватися на компроміс заради «миру, розвитку, злагоди». Інформаційний супровід цьому кремлівському сценарію надають так звані інформаційно-пропагандистські війська. В такий спосіб певні політичні сили намагаються схилити громадську думку в Україні до капітуляції, бо мир пропонують на умовах агресора. А це — неформальне визнання так званих республік та повернення цієї гнійної гангрени у здорове тіло України. По суті, це шлях до федералізації, аби ці «особливі території» блокували подальший шлях України в ЄС та НАТО. Тобто реалізація того, заради чого й була розпочата ця гібридна війна. Для Путіна успішна Україна — загроза існуванню його режиму. Без України як сателіта Росії остаточно руйнується міф про відновлення імперії. Рейтинг та режим Путіна тримаються лише на цій одвічній мрії.
Ця війна — світоглядна. Тому основна її зброя — психотропна. На жаль, Україна ще донедавна цього очевидного факту недооцінювала. А тим часом ворожі інформаційно-диверсійні війська почуваються на нашій території цілком привільно і комфортно. Ба більше, явно активізувалися і пішли у наступ.
Резонансна постанова Верховної Ради щодо застосування санкцій до власників двох формально українських телеканалів «112» та NewsOne — спроба дати відсіч цьому наступу. Якщо ворог атакує, треба захищатися. Спікер парламенту Андрій Парубій вважає, що частина українського інформаційного простору вже окупована. Вищеназвані телеканали останнім часом почали демонстративно діяти в інтересах країни-агресора. Якщо раніше так-сяк намагалися завуальовувати проросійський контент, то тепер не маскуються, не грають в удавану об’єктивність та неупередженість, а відкрито озвучують кремлівські темники. Не помітити цього було неможливо. А вдавати, що нічого страшного не відбувається, безвідповідально чи навіть злочинно. Крім того, протягом останніх кількох місяців відбулися явні маніпуляції з формальними власниками цих телеканалів. 27 серпня 100 відсотків власності NewsOne начебто перейшло до колишнього заступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова. А кілька днів тому з’явилася інформація, що телеканал перейшов у власність нардепа від «Опозиційного блоку», добре відомого львів’янам Тараса Козака, близького соратника Віктора Медведчука. З Медведчуком пов’язують і «112» телеканал. За інформацією медіа-експертів, кум Путіна придбав цей телеканал наприкінці серпня. Саме відтоді редакційна політика різко змінилася.
Тому, власне, і з’явилася петиція до Верховної Ради, яка за кілька днів набрала необхідні для розгляду цього питання у стінах парламенту 25 тисяч голосів. На основі цієї петиції була підготовлена постанова про звернення до РНБО щодо застосування персональних економічних обмежувальних санкцій у зв’язку з діяльністю окремих товариств з обмеженою відповідальністю, які є власниками телевізійних емблем «112» та NewsОne. За неї, нагадаю, проголосувало 229 нардепів.
Це було суто політичне рішення парламенту, оскільки сама постанова жодних юридичних наслідків для телеканалів не матиме. Санкції має застосовувати РНБО. Чи дійде до цього? Це ще питання. Наразі спікер парламенту Андрій Парубій не підписав цієї постанови, оскільки одразу після її ухвалення «Опоблок» зареєстрував постанову, яка може скасувати звернення ВР до РНБО щодо санкцій. Поки вона не буде розглянута, спікер не може підписати документ та скерувати його у РНБО. Невідомо також, як РНБО відреагує на документ. Наразі секретар РНБО Олександр Турчинов відбувся загальними фразами. Але ми пам’ятаємо, як той самий Турчинов у 2014 році (тоді був спікером парламенту) відмовився підписати рішення Верховної Ради про скасування закону Ківалова-Колесніченка. І цей ганебний закон діяв ще понад чотири роки, поки з тяжкою бідою Конституційний Суд не скасував його з формальних причин, а Верховна Рада ухвалила у першому читанні Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
На жаль, час грає на руку агресору. Українська влада, та й українське суспільство, явно запізнилися з застосуванням дієвих засобів боротьби з інформаційними диверсантами. Занадто далеко ці пропагандистські війська просунулися у глиб країни. Та найгірше, що зуміли завербувати чималу армію колабораціоністів. До неї належать не лише журналісти чи технічні працівники телеканалів «112», NewsОne та багатьох інших так званих ЗМІ, які за гроші Кремля ретранслюють темники та штампи російської пропаганди. До лав колабораціоністів належать і українські політики та чиновники, які дають інтерв’ю цим медіа, ходять на їхні ефіри і навіть замовляють платні піар-сюжети, чим фінансово підтримують ворога. А ще — усі ті «наївні та довірливі» глядачі, які дивляться ці телеканали. Причому дивляться вже після того, коли стало відомо, хто за цими телеканалами стоїть. Дивують мене і так звані адвокати диявола, серед яких, зокрема, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, які чіпляються за ширму свободи слова і намагаються нею прикрити антидержавну діяльність ворожих ЗМІ.
/wz.lviv.ua/images/news/2018/10/IMG_3843.jpg)
Важко уявити притомну країну, яка воює і водночас на її території працюють відверто ворожі телеканали. Ми ніколи не переможемо ворога, якщо дозволяємо йому на нашій території вести війну за уми наших громадян. Достатньо подивитися, що вони зробили зі своїми громадянами, як зазомбували росіян! Якщо в українців будуть постійно підживлювати почуття незадоволення владою, накачувати негативом, то це неминуче «конвертуватиметься» у незадоволення державою. Незабаром в Україні доленосні вибори, спочатку президентські, потім — парламентські. Для Росії це шанс виграти війну «малою кров’ю», тобто руками самих українців змінити владу і посадити в крісло президента більш поступливу особу. Для цього Путіну треба виграти головний бій — за уми українців. Тоді і війна буде виграна.