За це стояв Майдан – забезпечення громадянських прав

Звертаюся до кожного співробітника Національної поліції і до кожного бійця Національної гвардії України. До моїх однодумців!

Майже три роки ви захищаєте мир та безпеку нашої країни. Захищаєте на фронті, в зоні АТО, під вогнем агресора на вулицях міст і сіл, під кулями бандитів і терористів.

Ми докладаємо величезних зусиль, щоб ви були озброєні, досвідчені, готові протистояти ворогові та захищати спокій і життя наших громадян.

Але сьогодні я закликаю вас проявити ще одну дуже важливу рису правоохоронця — витримку, терпіння і вміння забезпечувати безпеку масових акцій.

Стаття 39 Конституції України гарантує право громадян збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Я підкреслю: акції повинні бути мирними, без зброї, а участь в них — добровільною!

Я вимагаю від Нацполіції і Нацгвардії забезпечити мирний характер проведення будь-якої масової акції та безпеку як учасників, так і людей, що знаходяться поруч.

Правоохоронні органи України не є учасником політичного процесу.

Правоохоронні органи України забезпечують право громадян на проведення мирних масових акцій.

Але я наказую кожному співробітнику — приймати найжорсткіші заходи і припиняти спроби пронести або застосувати будь-яку зброю, спровокувати силове протистояння, створити небезпечну ситуацію для мирних громадян, які не є учасниками акції. Діяти швидко, рішуче і професійно.

Провокатори і заколотники повинні бути затримані та ізольовані. А їх причетність, вину та міру покарання визначить суд.

Наше завдання — забезпечення громадянських прав і безпеки кожної людини. За це стояв Майдан. Для цього ви отримуєте наказ виходити на вулиці.

У будь-якій ситуації — Служити і Захищати!

Схожі новини