Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Дешевого кімчі з Китаю корейці не хочуть

Бо побачили, що їхню культову страву китайці готують в антисанітарних умовах...

Як пише The Korea Times, у Південній Кореї стартувала кампанія за те, аби у місцевих ресторанах подавали кімчі (закуску з гострої «пекінської» капусти), приготовлене виключно у цій країні. Кімчі з Китаю південні корейці вже не хочуть. Бо побачили в Інтернеті відео з китайської фабрики, де готують кімчі для корейців…

Кімчі для корейців, без перебільшення, культова страва. Цю квашену капусту з гострими спеціями вони їдять постійно. У багатьох південнокорейських родинах два холодильники: один звичайний, а другий — для зберігання кімчі… Яким же було обурення корейців, коли вони побачили, як їхнє улюблене кімчі готують у сусідньому Китаї. На відео це робив оголений чоловік, який повністю заліз у басейн із брудною водою і капустою…

Після появи скандального відео у Південній Кореї почали лунати заклики до бойкоту кімчі, яке роблять у Китаї. Але відмовитися від китайського кімчі, пише The Korea Times, буде непросто. Щороку Південна Корея імпортує з Китаю близько 300 тисяч тонн кімчі. Левову частку цього продукту використовують південнокорейські ресторани. Причина дуже проста: кілограм китайського кімчі майже втричі дешевший, ніж кілограм південнокорейського…

Президентка Корейської асоціації кімчі (об'єднує близько 80 виробників і постачальників гострої капусти) Лі Га-єон вважає звинувачення на адресу рестораторів Південної Кореї безпідставними. «Кімчі з Китаю набагато дешевше від корейського, — каже підприємиця. — У капіталістичному суспільстві природно, що власники ресторанів воліють обирати дешевший продукт».

Як пояснює Лі Га-єон, у всьому винна південнокорейська практика подавати кімчі як безкоштовну закуску. «Поки це триватиме, ресторанам не залишатиметься нічого іншого, як обирати дешевше кімчі з Китаю».

Корейська асоціація кімчі закликає сертифікувати ресторани, які подають кімчі, приготовлене у Південній Кореї. Мовляв, це збільшить споживання південнокорейського кімчі й допоможе його постачальникам. «Клієнти повинні знати, що насправді кімчі — зовсім не безкоштовне, — наголошує Лі Га-єон. — Клієнти повинні платити, якщо хочуть їсти кімчі, приготовлене в безпечних санітарних умовах».

Схожі новини