Твіт Зеленського про членство в НАТО: міжнародні видання про скандал

Володимир Зеленський поспішив перед пресконференцією президента США Джо Байдена після саміту НАТО заявити у Twitter, нібито НАТО схвалило вступ України до Альянсу

Про це пише видання Politico.

«Протягом кількох коротких хвилин виявилося, що Україна знаходиться на шляху до членства в НАТО, але цього не мало бути», — пише видання.

Перед тим, як президент Джо Байден розпочав свою пресконференцію в понеділок, президент України Володимир Зеленський написав у Twitter, нібито НАТО погодилося, що його країна може приєднатися до Альянсу.

«Похвальне розуміння партнерами НАТО усіх ризиків та викликів, з якими ми стикаємось», — написав він. «Лідери НАТО підтвердили, що Україна стане членом Альянсу», — написав Зеленський у Твіттері.

За два дні до того, як Байден планує зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним, новини про вступ України до НАТО надіслали б потужний сигнал Росії. У 2014 році Росія анексувала Крим від України та почала підтримувати сепаратистів у країні, Росія продовжувала накопичувати війська вздовж українського кордону.

У Twitter експерти із зовнішньої політики та журналісти почали сумніватися, що означає заява України та що скаже Байден. Деякі почали припускати, що Путін скасує зустріч.

Коли Байден нарешті з'явився перед камерами, він сказав, що НАТО буде обстоювати «суверенітет і територіальну цілісність» України, але не згадав про вступ країни до альянсу. Швидко стало зрозуміло, що Україна завищила те, що сталося — пише Politico.

НАТО лише підтвердило зобов'язання 2008 року, що колись Україна стане членом Альянсу — пише Politico. Американський чиновник, знайомий з цим питанням, сказав, що нічого не змінилося. «Дуже обережно сформульовано надати підтримку, не зобов'язуючись ні до чого, оскільки альянс не є єдиним щодо цього», — сказав чиновник. Зокрема, Німеччина та Франція навряд чи підтримають шлях до членства.

Зеленський заявив журналістам у понеділок, що він очікує відповіді «так» чи «ні» від Байдена щодо того, чи буде Україна повноправним членом НАТО.

Відповідаючи на питання про вступ України до НАТО — хоча не конкретно про твіт — Байден відповів: «Це залежить від того, чи вони (українці) виконають критерії. Факт той, що вони все ще мають викорінити корупцію. Факт той, що вони мають виконати інші критерії для того, щоб отримати ПДЧ. І цьому не можна навчити. І це ще треба побачити».

«Тим часом ми будемо робити все можливе, щоб надати Україні можливість продовжувати протистояти російській фізичній агресії», — зазначив Байден.

«І це буде залежати не тільки від мене, чи будемо ми робити висновок про те, що Україна може стати частиною НАТО, це буде залежати від альянсу і того, як вони голосуватимуть», — резюмував президент США.

Схожі новини