Хочеш подорожувати Європою? Отримай ковід-сертифікат

Його проєкт представила Європейська комісія

Європейська комісія презентувала проєкт цифрових ковід-сертифікатів. Їх зможуть отримати не тільки ті особи, що матимуть довідку про щеплення двома дозами вакцини від коронавірусу. «Проканають» також негативні ПЛР-тести чи довідка про наявність антитіл після перенесеної коронавірусної хвороби.

За задумом, ковід-серти­фікати дозволять здійсню­вати подорожі всередині Євросоюзу. Вони будуть безко­штовними й доступними в елек­тронному форматі (хто забажає, зможе собі роздрукувати). Ко­від-сертифікат міститиме QR-код із персональними даними осо­би (зокрема, ім’я, прізвище, дата народження, дані про вакцина­цію, негативний ПЛР-тест або ан­титіла після одужання).

«Із допомогою цифрового „зеленого“ сертифіката… за­безпечимо громадянам ЄС і членам їхніх сімей можливість подорожувати цього літа без­печно, з мінімальними обме­женнями», — повідомила Єв­рокомісія. Такі сертифікати дозволять подорожувати усіма країнами ЄС, а також Ісланді­єю, Ліхтенштейном, Норвегією і Швейцарією.

Найімовірніше, наявність ковід-сертифіката буде обов’язковою умовою і для українців, які захо­чуть в’їхати до Шенгенської зони за «безвізом». Утім, коли і як укра­їнці зможуть такі сертифікати одержати, наразі не відомо.

А тим часом…

Віцепрезидент Єврокомісії Франс Тімерманс в інтерв’ю німецькому видан­ню Tagesspiegel am Sonntag визнав прорахунки у стра­тегії ЄС із вакцинації від ко­ронавірусу. «Були допуще­ні помилки при замовленні вакцин як Брюсселем, так і країнами-членами ЄС», — заявив Тімерманс. Євроко­місія замовила не менше 1,4 мільярда доз чотирьох вакцин від коронавірусу, допущених до викорис­тання в ЄС. Однак у деяких його державах вважають, що дози вакцин були роз­поділені між країнами-чле­нами Євросоюзу неспра­ведливо.

Схожі новини