Передплата 2025 «Добрий господар»

Президент Росії зник. Говорять і про ішемічний інсульт, і про «палацовий» переворот…

Господар Кремля не з’являвся на людях з 5 березня, і навіть відмінив візит до Казахстану. Тож виникли плітки, що Путін — серйозно хворий. З’явилася новина, що в Путіна нібито інсульт. У прес-службі Кремля все заперечують…

Російська «Новая газета» опублікувала матеріал про те, що за спиною Путіна почалася «війна» силових структур, на які опирається Кремль (лідера Чечні Рамзана Кадирова з одного боку та силовиків із ФСБ й інших структур — з іншого). Оглядачі підозрюють, що в Білокам'яній назрів «палацовий» переворот, і Путіна хочуть відправити на заслужений відпочинок…

«У президента ішемічний інсульт…»

Востаннє Путін з’являвся перед журналістами 5 березня — зустрівся з прем'єром Італії Маттео Ренці. Тоді він виглядав втомленим. Відтоді Путін проводив лише непублічні зустрічі з чиновниками.

Днями у видання «Русский Монитор» надійшов лист від анонімного працівника Центральної клінічної лікарні управління справами президента РФ в Москві. У ньому йдеться, що серед персоналу елітної лікарні, до якої «приписане» вище керівництво РФ, ходять чутки, що у Путіна кілька днів тому діагностували ішемічний інсульт. Джерело уточнює, що в лікарню Путіна не госпіталізували. За 15 років Путіна при владі такого зникнення глави Кремля ще не було…

Наприкінці 2012-го в пресі з’являлися новини про проблеми Путіна з хребтом. А місяць тому американська USA Today опублікувала доклад аналітиків із Пентагону про те, що глава Кремля страждає від різновиду аутизму — синдрому Аспергера. Цей синдром проявляється у проблемах із соціалізацією. Автори доповіді писали, що порушення у Путіна сталися ще в дитинстві, і саме ці неврологічні відхилення грають роль у його прийнятті рішень.

«Кампанію з усунення Путіна очолює Іванов»

Оглядачі пов’язують зникнення Путіна з можливою «вій­ною» за владу — глави Чечні Рамзана Кадирова з його особистою армією проти силових структур Росії на чолі з ФСБ. Мовляв, убивство Нємцова — замах Кадирова на владу в Москві, а «витік» для «Нової газети» про початок такої війни — справа рук ФСБ, яка тисне на Путіна. Із палацовими інтригами також пов’язують зникнення глави адміністрації Путіна Сергія Іванова, чутки про відставку глави «Роснефти» та друга Путіна Ігоря Сєчіна й інші можливі кадрові перестановки в Кремлі.

«Багато свідчень вказують, що у верхівці влади РФ йде напружена боротьба. Усе, що пов’язано з розслідуванням вбивства Нємцова, перетворюється на фарс, що дискредитує владу. Дискредитацію ведуть лояльні до Кремля канали. Друга ознака — кремлівські силовики розгортають атаку на Кадирова. Їм від початку не подобався проект „Кадиров“, ще з часів Кадирова-старшого, якого, мабуть, ліквідували військові. Проте сьогоднішня атака на лідера Чечні б'є рикошетом по Путіну — основному патрону Кадирова. Гадаю, вбивство Нємцова задумане і здійснене вищими державними особами РФ, аби воно послужило детонатором реалізації їхніх політичних амбіцій. Прибрати Кадирова — означає прибрати Путіна. Визнати, що Кадиров — ворог Росії, це відкрито визнати, що Другу чеченську війну Путін програв, і платить данину ворогам. А значить, треба починати Третю чеченську. У цій ситуації Путін втрачає легітимність, яку отримав 1999-го як рятівник віт­чизни від ісламського тероризму. Очолює кампанію усунення Путіна Іванов, який не може пробачити Путіну призначення прем'єром Медведєва», — каже російський публіцист Андрій Піонтковський.

Свою версію про зникнення Путіна висунув російський політолог Станіслав Бєлковський: «Здоров'я Путіна — давній предмет для спекуляцій. У нього шукають рак, інші смертельні хвороби. Підтвердити чи спростувати ці версії — неможливо. Коли Путін оголосив війну Заходу, то відрізав себе від західної медицини. А всі знають, що нас лікують погано, на Заході — добре. Але Путін не може собі цього дозволити, бо боїться, що під час операції десь у Німеччині його заріжуть. Попри стан здоров’я Путіна, у нього є всі підстави для глибокої психологічної кризи: один із стовпів режиму, Кадиров, може бути причетний до вбивства Нємцова. Це стало сильним дестабілізуючим фактором для режиму. І федеральні силовики вимагають голови Кадирова. А Путін цю голову їм дати не може, бо це означає обвалення режиму. Тож Путін потрапив у систему глибоких внутрішніх протиріч власної системи. Це достатня підстава, аби захворіти».

Читайте також
Чи зважиться путін на нову війну?
08.05.2025
Чи зважиться путін на нову війну?

Чим далі від 1945 р., тим менше політиків і простих людей розуміє, що таке справжня війна. В Україні це розуміють, а в Європі, схоже, не дуже. Потрібно частіше демонструвати європейським глядачам без обмежень те, що відбувається на лінії бойового зіткнення. Європейці повинні побачити, як більше ніж за три роки багато колись квітучих і щасливих українських міст і сіл російські окупанти перетворили на руїни і згарища, а мільйони українців стали біженцями