Пентагон: "Путін тримає біля України достатньо військ для вторгнення"

  • 23.05.2014, 16:26
  • 930

Пентагон вважає, що угрупування російських військ на кордоні з Україною, незважаючи на деяке відведення частин, спроможне виконати наступальну операцію у разі такого рішення Кремля

Про це заявив офіційний представник Пентагону полковник Стів Уоррен, повідомляє Reuters.

"Ще не можна точно сказати, що все це означає. І росіяни все ще зберігають сили там уздовж кордону (з Україною — ред.), які, чесно кажучи, здатні навіть на наступальну військову операцію у разі, якщо вони зважаться на це", — сказав представник Пентагону, підтверджуючи деяке відведення російських військ від кордону з Україною.

За його словами, відведели лише невелику кількість російських підрозділів і частин. Росія, як і раніше, тримає біля кордону з Україною десятки тисяч своїх військових, підкреслив Уоррен. "Ця бойова сила дестабілізує ситуацію, справляє загрозливе враження і сприяє продовженню кризи в Україні", — заявив представник Пентагону.

Як повідомлялося, напередодні в НАТО констатували незначну активність російських військ поблизу українського кордону, що може свідчити про підготовку до відведення. Генсек Альянсу Андерс Фог Расмуссен висловив надію на "справжнє повне виведення військ". Водночас Расмуссен зазначив, що переважна частина розміщених раніше російських військ поблизу українського кордону залишається на місці і продовжує навчання.

Джерело: Reuters, Укрінформ

Схожі новини