Фюле: "Економічну частину асоціації підпишемо після виборів"

  • 22.03.2014, 18:10
  • 886

Економічну частину угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом можуть підписати вже в червні

Про це заявив комісар ЄС з питань розширення та політики добросусідства Штефан Фюле, повідомляє Ліга.

Він висловив сподівання, що підписання політичної частини угоди допоможе підготувати застосування всього документа, включаючи секторальне співробітництво та економічну інтеграцію.

"Це додасть позитиву до односторонніх торгових заходів, які ЄС схвалить дуже скоро, допомагаючи українським підприємствам і, зокрема, малому та середньому бізнесу експортувати товари в ЄС без імпортних мит", — підкреслив він.

Фюле розповів, що це заощадить українським експортерам близько 500 млн. євро на рік.

"При цьому ми говоримо, що асоціація — не фінальна мета відносин і співробітництва ЄС- Україна. А на самому початку шляху були всього лише міркування про європейські прагнення", — розповів єврокомісар.

Торкаючись питання про підписання економічної частини асоціації, Фюле сказав, що вона може бути підписана в червні.

"Вона (економічна частина, — ред.) найважливіша, але в той же час ми бачимо важливість проведення чесних і вільних президентських виборів, які відбудуться в травні", — зазначив європейський політик.

Він висловив сподівання, що через місяць після виборів "ми зможемо опинитися в найкращій ситуації для завершення процесу підписання, в тому числі включаючи інші важливі частини угоди про асоціацію, які залишаються інтегрованими в одну угоду", — зазначив він.

Як відомо, у п'ятницю в Брюсселі відбулося підписання політичного розділу Угоди про асоціацію ЄС-Україна.

Схожі новини