Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

«Вони переписувалися два тижні. А тоді він запропонував їй зустрічатися»

Андрій і Марта загинули у Стрийському парку на першому побаченні

Увечері 1 серпня під час сильного буревію у Стрийському парку загинули двоє молодих людей — 20-річний хлопець та 18-річна дівчина. Пара сиділа на лавці, коли на них впало дерево. Від отриманих травм загинули одразу. Трагедія сталася близько 23-ї години.

Досі не вкладається у голо­ві, чому закохані не втікали з парку, а вирішили перечека­ти дощ на лавці під деревом? Це було їхнє перше і, на жаль, остан­нє побачення. Хлопець прийшов у парк з трояндами. Велетенська гілка впала просто на лавку, де си­діла пара… Лавка поламана, нава­ли клена не витримав і металевий ліхтар.

Уранці, через кілька годин піс­ля нещасного випадку, стало ві­домо, що загиблий був курсантом Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. Звали його Андрій Свояк. За сло­вами начальника Академії гене­рала Павла Ткачука, хлопець жив за межами навчального закладу й у вільний від служби та навчання час перебував на відпочинку у Стрий­ському парку разом з дівчиною.

«Був майбутнім артилеристом, на хорошому рахунку, непогано вчив­ся, був відповідальний. Канікулярна відпустка в нього мала розпочатися за тиждень», — розповів речник На­ціональної академії сухопутних військ Антон Миронович.

Андрій Свояк — родом із Віннич­чини, його батьки зараз живуть у Білій Церкві Київської області. Хло­пець рік тому вступив до Академії і мріяв стати професійним вій­ськовим. «Він перейшов на другий курс, навчався на факультеті ра­кетних військ та артилерії, на спе­ціальності „артилерійська розвід­ка“, — розповіли у пресслужбі вишу. — Був дисциплінованим, позитив­ним, старанним, комунікабельним, одним з кращих курсантів на кур­сі. У те, що сталося, досі не може­мо повірити… Це велике горе для рідних і втрата для друзів. У жовтні йому мав виповнитися 21 рік».

Дівчина 2003 року народження, яку звали Мартою, закінчила Си­хівський ліцей та мріяла стати пе­рукарем. Класна керівниця загиблої пані Іванна розповіла про неї: «Марта настільки була сонячною, світлою, доброю дитиною. Вчила­ся на перукаря і казала, що якщо навчиться, зробить мені гарну за­чіску». Дівчина була напівсиротою і єдиною донькою у матері. Похо­вали Марту 3 серпня у Лисиничах — поруч із могилою її батька.

«Вони переписувалися в Інтернеті два тижні, і тоді він пішов з нею гуля­ти. Він запропонував їй зустрічатися, купив їй букет», — розповів друг за­гиблого Валерій Колесник.

У міській раді Львова лише розво­дять руками: незрозуміло, мовляв, як таке могло статися, адже дерево, яке впало на молодих людей, зовні було абсолютно здоровим… За ін­формацією начальниці управлін­ня екології та природних ресур­сів ЛМР Олександри Сладкової, дерево, яке стало причиною траге­дії, зламалося на висоті 7−10 метрів, стовбурових пошкоджень у нього не було. «Я зранку була на місці тра­гедії і оглядала цю територію. Візу­альний огляд показав, що стовбуро­вих пошкоджень це дерево не мало, від нього відвалилася гілка на висо­ті 7−10 метрів, тож побачити такий дефект складно. На дереві немає ознак гниття. Точну причину, чому воно розвалилося, зможе сказати слідство. Мій особистий попередній висновок такий: поблизу цього кле­на є дерево, яке має дуже специфіч­ні ушкодження — ніби розлетілося на друзки. Воно росло біля клена, і теж пошкодило сусідню лавку. Припус­каю, що це дерево було зруйноване блискавкою. Тобто блискавка влу­чила в нього, і це могло призвести до падіння дерев довкола, зокрема і до пошкоджень клена», — каже пані Сладкова.

Читайте також: «Хочу, щоб люди задумалися: час минає, ти його марнуєш, тому й нічого не встигаєш»

Схожі новини