А Коновалець де?
Ключовим елементом громадського простору на честь засновника ОУН Євгена Коновальця є зброярня, яка символізує боротьбу за незалежність
У Львові фінішував архітектурний конкурс на найкращий проєкт громадського простору на честь засновника й першого голови ОУН Євгена Коновальця. Простір постане на площі поруч із корпусом Львівської політехніки, з боку вулиці Бандери.
У Ратуші повідомили, що архітектурний конкурс виграла ідея творчого колективу під керівництвом львівського архітектора Дмитра Сорокевича.
У центрі архітектурної композиції, у вигляді подвійної широкої сірої плити — ідея життя провідника національно-визвольного руху Євгена Коновальця. «У вогні перетоплюється залізо у сталь. У боротьбі перетворюється народ у націю». Це цитата Коновальця, яка буде розташована на зброярні, що стане ключовим елементом простору. Внутрішні елементи композиції планують виконати з переплавленого металобрухту — знищеної російської техніки.
Громадський простір, який раніше планували як місце з пам’ятником Євгену Коновальцю, буде… без такого пам’ятника. «Ми (архітектурна команда. — Авт.) думали, що Коновалець не хотів би, аби стояла його персона. Він хотів би, щоб ми продовжували боротись. Тож передали його через символічну відкриту форму — зброярню. Можете пройти всередину і відчути, ніби берете зброю і йдете до бою! — пояснив керівник команди проєкту-переможця Дмитро Сорокевич. — Перебувати в середині меморіалу — це бути між двома стінами зі збройних шаф-пірамід. Вийти можна вузькою стежкою, яка є метафорою до єдиного шляху в боротьбі за свободу. Перспектива порталу з двох стін-шаф орієнтована на дерево, яке символізує розквіт та життя, вищу мету».
Народний депутат України Олег Синютка написав у своєму Фейсбуці, що вистражданий і довговгоанонсований пам’ятник Євгену Коновальцю — без Коновальця… Так натякнув посадовцям Львівської міськради на те, що задум мав бути іншим, простір з монументом Євгена Коновальця.
Начальник управління архітектури й урбаністики Львівської міськради Антон Коломєйцев повідомив під час брифінгу, що на конкурс загалом подали 13 робіт із різних українських міст. Найкращу пропозицію журі обрало одноголосно.