«Нічого нового — Львів не готовий до зими… А що буде, коли випаде пів метра снігу?»
А чиновники Ратуші кажуть, що для посипання слизьких доріг лише за добу використали 65 тонн технічної солі
139 повалених дерев, деякі з них пошкодили 15 автівок. На лініях електромереж — 54 пориви, електротранспорт не міг виїхати на маршрути… Такими невтішними виявилися наслідки грудневої негоди у Львові. Чому комунальні служби міста вкотре не готові до снігопадів? Наслідки негоди ліквідовують кілька днів. Не всі дерева були прибрані навіть на початку робочого тижня…
Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Олександр Одинець повідомив на брифінгу: «Через намерзання дощу на гілках — повалені дерева по всьому місту. Це цілі дерева і великі гілки. В першу чергу ми реагували на ті повалені дерева, які перекривали проїжджі частини вулиць. Оперативно їх розкрижовували, розрізали і вивозили. Дві доби над деревами працюють понад сто людей, було залучено 20 одиниць техніки та 25 бригад».
Пан Одинець запевнив, що комунальні служби міста підготувалися до негоди гідно, тож боролися зі слизькими дорогами й тротуарами. Лише за одну ніч використали 355 кубометрів піскової суміші й 65 тонн технічної солі. Щодня працюють від 40 до 60 одиниць снігоприбиральної техніки, понад тисячу двірників прибирають сніг.
У Ратуші запевняють, що на ліквідацію наслідків негоди додаткових коштів із міської скарбниці не надаватимуть. Комунальні служби районних адміністрацій працюють у рамках своїх коштів, які раніше були виділені на такі форсмажорні випадки.
«Нічого нового — Львів катастрофічно не готовий до зими… А що буде, коли випаде пів метра снігу? — запитує у коментарі для „ВЗ“ громадський активіст, волонтер Максим Ткач. — Це результат безгосподарності міської влади, яка завжди списує погану роботу комунальних служб на велику кількість опадів — дощу чи снігу. А тепер нове пояснення чиновників Ратуші - воєнний стан, брак коштів, брак кадрів комунального сектору… Як може таке бути, щоб у європейському місті повалені дерева валялися кілька днів? Друге питання — чи буде мерія компенсовувати водіям за пошкоджені автівки? Комунальні служби повинні бути готовими до опадів будь-якої інтенсивності. Якщо ні, тоді навіщо звітувати на сайті міської ради про відмінну готовність міста до зими?».
«Негода була сильною — шквальний вітер, дощ, який, замерзаючи, наробив чимало шкоди, — визнав депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич. — Але залишається проблема вчасної ліквідації наслідків негоди. Є відлига, є замерзання… Взимку це нормальні явища. Якщо ми на відлиги й замерзання будемо так реагувати, тоді є багато питань до керівництва міста та „Львівелектротрансу“. Андрій Садовий пообіцяв збільшити кількість маршруток там, де не може курсувати електротранспорт. Проте ніхто з чиновників не дає інформації, чи виїхали ці машрутки. Схоже, обіцянка залишилася невиконаною. Чимало львів'ян, які користуються громадським транспортом, точно скажуть, що автобусів не було… Також мене дивує ситуація із зимовим прибиранням вулиць. З року в рік традиційно чуємо позитивний звіт чиновників: підготувалися, закупили багато піскосуміші… Проте ніде не видно цієї роботи. Бачимо обледенілі пішохідні переходи, є проблеми з пересуванням. Тішуся, коли мені на комісії кажуть, мовляв, кожне ОСББ має власними силами прибрати сніг біля будинку… Але хто вчасно прибиратиме магістральні вулиці? Вони в жахливому стані! Це просто недопрацювання комунальників».