«У будинку, де є житлові приміщення, не може бути бактеріологічної лабораторії»
Львівська облрада хоче переселити санстанцію у її власне приміщення, відремонтоване за кошти від продажу площ, які санстанція орендувала на вул. Городоцькій, 2
У цьому будинку чого тільки немає — житло, орендоване житло, магазини, заклади громадського харчування, оптика, готель… Навіть є закинуте приміщення популярного у 90-ті роки бару «Хлібосол». У міжвоєнні часи там містився товарний склад, а з радянських часів — обласне аптечне управління і обласний аптечний склад. Усе це — про пам’ятку архітектури місцевого значення, гігантський будинок на вул. Городоцькій, 2, який займає цілий квартал.
Будинок — у власності Львівської обласної ради. Але у цій гарній і «жирній» будівлі в останні роки відбувається своєрідна «клаптикова приватизація». Львівська облрада ще з 2014 р. почала продавати там різні нежитлові площі, мотивуючи тим, що ніхто не хоче їх орендувати.
2018 року міськвиконком дозволив перетворити частину приміщення на апартамент-готель і ресторан — для родини Свіщових. Як повідомляє сайт «Варіанти», дозвіл на реконструкцію частини приміщень отримав президент ватерпольного клубу «Динамо-Львів» Олександр Свіщов. Він є батьком тодішнього депутата Львівської міської ради Віталія Свіщова, гравця ватерпольного клубу «Динамо».
А торік у березні Львівська облрада затвердила перелік об’єктів обласного майна, яке виставлять на аукціон. Як повідомив сайт ZAXID.NET, серед них, зокрема, і низка нежитлових приміщень на вул. Городоцькій, 2 (підвал, прохідна, мезонін, приміщення на 5-му поверсі). Ще раніше виконком Львівської міськради погодив ТОВ «Галичінвестком», яке належить львівському бізнесмену Тарасу Керницькому, дозвіл перепланувати частину приміщень у цьому будинку. Там планували відкрити офіси, готель та заклади харчування.
Зараз у приміщеннях на 5-му поверсі, де була санепідстанція, розпочали облік обладнання. Як повідомив сайт «Діло», на попередніх засіданнях обласної комісії комунального майна розглядалося питання реалізації цих площ на аукціоні. Журналіст «ВЗ» розпитала у начальника управління майном комунальної власності Львівської обласної ради Сергія Іваха, що там планують робити.
За його словами, ще за минулої каденції облради цей будинок на 90% був проданий у різні приватні руки. Тобто цілим його продати вже не можна. Хоча він рахується за обласною радою, фактично з обласного майна там є 10 метрів підвалу, 50 метрів горища, певна кількість метрів на першому поверсі і приміщення лабораторії на 5-му поверсі.
«У такому будинку, де є різні приміщення, в тому числі й житлові, не може бути бактеріологічної лабораторії, — сказав Сергій Івах. — Це нам підтвердили і відповідні органи. Не дай Боже, там хтось принесе на аналіз якусь бактерію і воно десь там піде, це буде катастрофа. Управління майном з’ясувало, що у санслужби є свій будинок, який є державною власністю, він розташований буквально за двісті метрів від Городоцької, 2, на перетині проспекту Чорновола і вул. Під Дубом. Це прекрасний будинок площею близько 1,5 тисячі кв. метрів, який має свою територію, місце для автотранспорту, місце як для адміністративних кабінетів, так і для лабораторних досліджень. На сьогодні він задіяний, напевно, на 10%. І цей будинок стоїть і руйнується.
Тож якщо лабораторний центр говорить, що їх хочуть виселяти — це маніпуляція. Їм є куди переїхати. Управління майном спільної власності підписало угоду з лабораторним центром, що вони на вул. Городоцькій, 2 можуть перебувати ще два роки. Тим часом виставимо на аукціон їхні площі, і в цьому лоті буде зазначено, що лабораторія має законне право там ще 2 роки перебувати. Ми готові спрямувати 5 мільйонів гривень від продажу цього об’єкта на ремонтні роботи в будинку на вул. Під Дубом. Остаточне рішення прийматиме Львівська облрада. Ми з боку управління майном повністю задекларували підтримку лабораторному центру. Вони можуть не хвилюватися. Як тільки площі продадуться на аукціоні, вони матимуть ще мінімум 1,5 року, щоб скористатися тими 5 мільйонами. Крім того, ми від себе скеровуємо листи на ім’я міського голови Львова і МОЗ, і вважаємо що ми зобов’язані відновити роботу лабораторного центру за найсучаснішими технологіями. Але на рівні міської влади, обласної влади і держави".