«Світло» знову подорожчає?
Джерела в уряді стверджують, що з 1 квітня за електроенергію доведеться платити майже вдвічі більше
Уряд готує українцям чергове подорожчання електроенергії. Причому, за іронією долі, ціна на «світло» злетить майже удвічі саме у День сміху, 1 квітня. Про це з посиланням на джерела в уряді повідомляє сайт «Оглядач».
Однак українцям, особливо тим, хто опалює житло електрикою, буде не до сміху. Джерела в уряді розповідають про кілька можливих сценаріїв, один із яких передбачає подорожчання електроенергії майже удвічі — для тих споживачів, які використовують понад 300 кВт/годин на місяць. Аби хоч якось замаскувати цей стрибок цін, урядовці вирішили не переглядати ціни до кінця опалювального сезону. І якщо раніше хотіли просто підняти загальний тариф для усіх, то зараз шукають можливості, як не зачепити найбідніших.
«Спочатку йшлося про те, щоб підвищити загальний тариф приблизно до 2 гривень (зараз діє загальний тариф для усіх — 1,68 грн за 1 кВт/год. — Авт.), — розповіло джерело в Кабміні. — Але зараз є побоювання, що буде після 15 лютого, коли люди отримають платіжки за січень. Ніхто не розраховував на таку реакцію на скасування пільгового тарифу (нагадаємо, після нового року українці отримали платіжки і вжахнулися. У країні почалися „тарифні майдани“, перекриття доріг тощо. — Авт.). Є цілком обґрунтовані підозри, що і Росія підігрівала ідею „тарифних майданів“. Зараз усі сили кинули на те, щоб нормалізувати ситуацію».
Разом із тим, голова комітету з питань ЖКГ громадської ради при Київміськдержадміністрації Олег Попенко, посилаючись на власні джерела, каже: з 1 квітня тариф на перші 300 кВт/год. міняти не будуть, а за кожен наступний кіловат доведеться платити вже 3,42 грн. Джерела в уряді цю інформацію не підтверджують. Але й не спростовують…
А тим часом…
«Ситуація із запасами вугілля на складах теплових електростанцій залишається критичною. Щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС. Це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об’єднаній енергосистемі України та введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачам». Про це йдеться у повідомленні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП).
За даними Національної енергетичної компанії «Укренерго», станом на 31 січня запаси палива на складах ТЕС зменшилися (з листопада 2020 року) у 5,7 раза — до 436,8 тис. тонн. 48% запасів вугілля зосереджено лише на двох станціях — Луганській та Слов’янській ТЕС.