Було 20 мільйонів – залишилося 500 тисяч
Будівництво Палацу ігрових видів спорту відклали до «після карантину». Гроші перенаправили на боротьбу з коронавірусом
Будівництво Палацу ігрових видів спорту, що планували спорудити на Сихові, відклали до кращих часів. Дався взнаки коронавірусний карантин. Амбітний проєкт мерії зі спорудження «космічного» багатофункціонального спорткомплексу задумали ще 2017 року. З того часу він явно пробуксовує…
Палац спорту мав постати на проспекті Червоної Калини, поруч із Сихівським лісом. Комплекс задумали спорудити, сподіваючись на запроваджену ще тоді державну програму співфінансування будівництва мережі подібних спортивних палаців. Будівля Палацу спорту мала символізувати увагу мерії до розвитку дитячого спорту у Львові. Плюс там можна було б проводити міжнародні матчі, концерти та інші публічні заходи. Там мали бути чотири окремі зали для ігрових видів спорту — регбі, гандболу, баскетболу та волейболу, центральний зал на 3800 місць для проведення концертів, басейн для гри у водне поло. Архітектурною «фішкою» спорткомплексу мав стати дах, трансформований у лижну гірку, з якої можна кататися цілий рік. Загальний кошторис проєкту був безпрецедентним, майже мільярд гривень — 961,7 млн.
У Львівській міськраді зрозуміли, що навіть за співфінансування держави майже мільярдний бюджет «не потягнуть». Тому проєкт вирішили «секвеструвати», унаслідок чого забрали… басейн. Нова вартість будівництва становила вже 685 мільйонів. Однак через зупинення тендеру і початок процедури коригування мерія 2018 року не змогла скористатися державною субвенцією у сумі 54 млн грн. Її довелося повернути у держбюджет. Наступного року знову зверталися до Києва, щоб цю субвенцію Львову надали. Однак Київ її не надав.
Внаслідок третього тендеру 20 грудня 2019 року ЛКП «Палац ігрових видів спорту» підписав договір із підрядником — ТзОВ «Альтіс-констракшн». І тут не обійшлося без скандалу: одним із засновників цієї компанії, як повідомляє ZAXID.NET, є тесть скандального ексголови ДФС України Романа Насірова.
Із міського бюджету на 2020 рік на будівництво Палацу ігрових видів спорту надано 20 мільйонів гривень. Однак на «будові століття» досі кінь не валявся. Про те, що відбувається із «великим будівництвом» на Сихові, журналісту «ВЗ» розповів начальник управління молоді та спорту Львівської міськради Антон Нікулін.
«На початку бюджетного року у бюджеті розвитку міста було передбачено на цей об’єкт 20 млн грн, — сказав Антон Нікулін. — Через карантин і ненадходження коштів у бюджет міста ми вирішили кошти на фінансування об’єкта перенаправити на медичну сферу. На сьогодні вся сума фінансування спорткомплексу становить лише 500 тис. грн. Об’єкт масштабний, дорогий, і ЛМР не може збудувати його самотужки. Тим більше, за майже 30 років незалежності в Україні міські ради не побудували жодного спорткомплексу. Тому маємо розраховувати і на держбюджет. Цього року міське управління спорту і ЛКП «Палац ігрових видів спорту» подали заявку на відбір проєктів, які можуть бути реалізовані за кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Конкурс поки що не відбувся. Державна комісія розглянула сім проєктів, в тому числі й наш, але підтримали лише два палаци — у Рівному і Хмельницькому. Там було зроблено майже 50%. Але там об’єкти набагато простіші, це звичайні спортивні зали. І там роботи зараз призупинені, бо немає коштів.
Визначений підрядник — ТзОВ «Альтіс-констракшн». Вартість будівельних робіт, згідно із договором підряду, — 449 млн грн. Отримано дозвіл на виконання робіт і необхідні погодження для початку робіт. Початок виконання робіт у цьому році було заплановано на середину березня. Проте пандемія внесла свої корективи… Після проведення карантинних заходів підрядник звернувся до нас із проханням відтермінувати початок виконання робіт — до послаблення карантину. Тобто якби не ця пандемія, ми би стартонули з тим об’єктом. Бо 20 мільйонів — це достатньо коштів, аби стартонути. Але все одно ми розраховуємо на державний бюджет. Бо без нього нам буде дуже важко".