Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Якщо не буде кредиту МВФ, Україна буде змушена зупинити всі соціальні виплати

  • 26.04.2020, 14:29
  • 1 659

Профільний комітет парламенту із понеділка розглянув 16 тисяч поправок до так званого «антиколомойського» закону, однак зупинив розгляд, коли залишилося менше 100 поправок. Це свідчить про навмисне затягування з боку представників монобільшості, які й наплодили цей «поправочний спам».

Про деталі засідання комітету розповіла народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна на YouTube каналі «Без Хайпу».

«Почали детально розглядати всі поправки, починаючи з понеділка. Щодня по 7−8 годин продовжувалось засідання комітету. Було очевидно з першого ж дня, що автори поправок більше займалися політикою, ніж професійними поправками, поясненнями цих поправок — що міняють і для чого», — розповіла Южаніна.

«Я знаю, що наше засідання транслювалось у прямому ефірі. Дуже жаль, що в черговий раз відбувалось промивання мізків людям, які не розуміються в тонкощах питання. Насправді виступали одні й ті ж самі 5 людей, які отримали підготовлених 6 тисяч поправок, роздрукували їх на декількох аркушах — і вийшло таким чином 16 тисяч поправок», — пояснює Ніна Южаніна. Вона повідомила, що з-поміж 16 тисяч поправко тільки дві сотні дійсно стосувались покращення законопроекту. Южаніна також зазначила, що «Європейська Солідарність» подала лише 5 поправок, які попередньо були підтримані комітетом. Парламент мав реальну можливість розглянути і проголосувати закон у п’ятницю 24 квітня на позачерговому засіданні — для цього треба було розглянути менше ста поправок. Але засідання комітету відклали на наступний тиждень.

«За чотири дні наполегливої праці ми пройшли і зупинились на 16 300-й поправці. Сьогодні можна було о 9 ранку до розглянути або ж вчора працювати не до 18, а до 19 години — і ми б уже сьогодні вийшли на розгляд цього проекту закону», — переконана Южаніна.

За її словами, депутати-спамери не приховують того, що 16 тисяч поправок замість них готували інші люди.

«Звісно, вони не писали, і деякі з них, виступаючи, говорили, що це група юристів, група радників, ще якась група людей, які заздалегідь готували ці поправки, дали їм в руки, і вони їх коментували. Вони намагалися якось змити з себе оте тавро „спамерів“, яке поставив на них народ. Тому що кожен із них за весь період роботи парламенту подав по 5, по 10, найбільше — здається, 24 поправки було подано — за весь період роботи!», — дивується Южаніна.

Представниця «Європейської Солідарності» наголосила, що націоналізація ПриватБанку відбулася в інтересах мільйонів українців.

«Націоналізація ПриватБанку врятувала вкладників — а іх 20 мільйонів людей, які не втратили жодної копійки. І не зважати на те, що країна пішла на такий дуже непопулярний, ризикований крок, знаючи, хто є власниками цього банку, — ми маємо бути вдячні за таку рішучість. За ті кроки, які були вжиті», — зазначила Южаніна. Вона наголосила, що ухвалення банківського закону дозволить удосконалити такі специфічні, складні фінансові процедури.

Закон, який є однією з основних умов для отримання фінансової програми МВФ, треба ухвалити якомога швидше — переконана Ніна Южаніна. Вона застерігає, що якщо не буде кредиту, Україна буде змушена зупинити соціальні виплати з бюджету. Або буде дефолт.

«Для того, щоб не було дефолту без кредиту МВФ, зараз треба припинити всі виплати із бюджету. Тоді дефолту не буде. Якщо Україна на це погодиться — щоб всі соціально захищені статті зупинити, все — ні пенсій, ні допомоги малозабезпеченим родинам, ні на дітей, ні субсидій. Бо вже дуже небагато часу залишилось. З такою економічною стагнацією ми вже зараз матимемо зовсім обмежений ресурс надходжень — я навіть не знаю, чи буде спроможність для фінансування армії», — застерігає Южаніна.

«Ми стоїмо в черзі до 103 країн, які вже попросили у МВФ про допомогу і про кредитування. Принципово ухвалити законопроект і зробити це якомога швидше, а не затягувати час», — переконані в «Європейській Солідарності».