Нащадки постраждалих від Голодомору, можуть позиватися до Кремля, – прокурор
Чиновники СРСР визнані винними у організації геноциду українського народу – ексзаступник генерального прокурора Микола Голомша.
![](https://img.wz.lviv.ua/R8ROvi3ahqw-H_IKXckXi-E91EU=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/401398/531a421d-9a97-4e32-834d-40a9e957018dw650r0s.jpg)
З огляду на те, що Росія після розпаду СРСР офіційно не засудила злочини сталінського режиму, а за президентства Володимира Путіна розпочалася інформаційна кампанія реабілітації Йосипа Сталіна, українські громадяни мають формальні підстави позиватися до Кремля щодо компенсації матеріальної й моральної шкоди, завданої їхнім рідним сталінським режимом у 1932−1933 роках.
Таку думку висловив колишній заступник генерального прокурора, представник сторони обвинувачення в судовому доведенні факту геноциду проти українського народу Микола Голомша, передає Радіо Свобода.
«Направленню справи про визнання Голодомору геноцидом до суду чинили величезний спротив. Тогочасне керівництво ГПУ категорично заборонило будь-кому підписувати постанову. Мені це довелось робити таємно у коридорі. В результаті суддя Апеляційного суду міста Києва Віктор Скавронік іменем України виніс постанову, якою «чиновники СРСР (Сталін, Молотов, Каганович, Постишев, Косіор, Чубар, Хатаєвич) визнані винними у організації геноциду українського народу», — пригадує він.
За словами Голомші, дане рішення суду «має юридичні наслідки».
«Фактично наша держава і наші громадяни мають право послуговуватись цим правовим рішенням, яке дає підстави для відповідних стягнень за моральні і матеріальні збитки», — наголошує прокурор.