Сотні «Стугн» та «Корсарів»: скільки високоточної зброї отримали ЗСУ
- 26.12.2018, 16:43
- 1 212
У ДК «Укроборонпром» повідомили, що впродовж 2018 року українській армії було передано понад 2500 одиниць високоточного озброєння.
![](https://img.wz.lviv.ua/UWzQE5rgjZGkHBikxK_l4ELUmnw=/428x285/smart/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/382764/20180425183602-4868.jpg)
Про це повідомила прес-служба ДК «Укроборонпром».
В ДК «Укроборонпромі» наголосили, що це стало можливим завдяки новітнім виробничим лініям з високоточними станками.
«Одним із ключових підприємств у цій сфері є Державне Київське конструкторське бюро „Луч“, яке розробило та серійно виробляє високоточні ракетні комплекси „Стугна-П“, „Корсар“ та „Бар'єр“. Сотні цих комплексів з тисячами ракет до них вже передано до війська», — йдеться у повідомленні.
![](https://img.wz.lviv.ua/rFRvcdamouUYvvsQYIxh-xeDZOU=/0x0/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/e42bcdf-screenshot-5.jpg)
Зазначається, що ДККБ «Луч» належить розробка «Вільхи» і новітньої крилатої ракети «Нептун».
![](https://img.wz.lviv.ua/eOmWdKTf4cn2sXCD_rulDIJW1WI=/0x0/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/e42bcdf-screenshot-52.jpg)
Очікується, що невдовзі розпочнеться серійне виробництво «Вільхи», яка суттєво посилить ракетно-артилерійську міць ЗСУ.
Серед проектів, над якими завершили працювати підприємства «Укроборонпрома» модернізація та повне імпортозаміщення високоточного 152-мм снаряду «Квітник».
![](https://img.wz.lviv.ua/uh9infag_TsEy97arF2qk-_0ERM=/0x0/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/e42bcdf-screenshot-53.jpg)
Також повідомляється, що у 2018 році фахівці Державної акціонерної холдингової компанії «Артем» здійснили великий обсяг робіт над РС-80 «Оскол».
Ці 80-міліметрові некеровані ракети успішно пройшли декілька етапів Державних випробувань. Під час понад 300 пусків було підтверджено відповідність РС-80 основним тактико-технічним характеристикам та можливість їх застосування з вертольотів та літаків.
«Окрім того, на ДАХК „Артем“ розпочато роботи з серійного виробництва нових 152-мм снарядів для артилерійської системи „Гіацинт“. Ці снаряди протягом 2018 року успішно пройшли визначально-відомчі випробування та підтвердили свої характеристики», — йдеться у повідомленні «Укроборонпрому».